Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zkáza vévodství

60%
3 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zkáza vévodství

Nejnovější vydání:
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 2005
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (2005)

Když v roce 610 vpadli Avaři do vévodství Friaul a oblehli pevnost Forojuli, byla každá rada drahá. Vévodkyně Romilda vidí své město ve smrtelném sevření. Její manžel padl. Navzdory Romildiným radám napadl Avary a ti vévodu i s jeho bojovníky bez milosti pobili.
Na obranu města, jehož obyvatelé trpí hladem, vleklými rozbroji a neustávajícími útoky nepřátel, zbývá již jen málo mužů. Poté, co převzal velení Faroald se začíná bezvýchodná situace obracet. Znovu také ožívá jeho léta potlačovaná láska k vévodkyni ... (Založil/a: modi)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
60% 60% 60% 60% 60%
  25. 11. 2012, 14:16
Román ze zajímavého období počátku středověku - období nástupců římské říše, mezi které patřilo i langobardské království ve střední a severní Itálii. Část tohoto království - vévodství Friaul - je napadeno Avary, kteří v té době (počátek 7. stol.) pustošili velkou část Evropy. Příběh obrany vévodství proti přesile Avarů oplývá hrdinnými i méně hrdinnými boji, intrikami mocných, láskou vznešenou i nízkou a mnohými historickými skutečnostmi.
První polovina knihy se mně líbila více než druhá část, kde už přehnané intriky místy převažovaly nad smysluplným dějem. Příběh je sice založen na skutečných historických událostech, ale je zde také značně prostoru pro autorovu fantazii, což Robert Gordian využil.
Kniha se čte dobře, ale není to žádný skvost, spíše taková oddechovka.