Albatros - 1984

Povídka o dvou čiperných klucích, kterými jen čerti šijí a kteří jedou s maminkou tisíce kilometrů za otcem, řídícím geologické výzkumy v sibiřské tajze. Gajdar vypráví o nesnázích, které vyplynou z toho, že chlapci zašantročí otcův telegram, kterým měla být návštěva o nějaký čas odložena. Ve vzdáleném a zasněženém táboře zjistí, že expedice odešla na výzkumy do nitra tajgy a že jen starý hlídač střeží opuštěný tábor. V nezvyklých a svízelných podmínkách stráví chlapci s maminkou dva týdny čekání a příprav na novoroční noc, kterou oslaví návrat výpravy do tábora.

(zdroj: nkp.cz) (Založil/a: aluska)

#sssr
Arkadij Gajdar Arkadij Gajdar
*22.01.1904 - †1941

Magyana
  12. 4. 2013, 13:04
Nenáviděná záležitost. Na základní škole to byla povinná četba. Moc si toho nepamatuju, ale ten pocit, jak zoufale mě to nebavilo, ve mně zůstal.
LadysR2
  2. 2. 2013, 23:35
Tak jestli si tohle někdo pamatuje, tak je frajer. Jediný, co si vzpomínám, že jsme to měli na základce v povinné četbě. Ani do přečtených knih se mi to nechce dát. Jediný, na co si matně vzpomínám, že se klucí prali. Jinak nic.. Ničevo
Ronnie
  12. 2. 2016, 14:14
Mamka mi v antikvariátu pořídila tuhle knížku se slovy, že když se teď zabývám ruskou literaturou, tohle prostě MUSÍM ZNÁT!!! :D :D Bohužel se mi do rukou ještě nedostala, protože se do ní mamka, během vzpomínání na své dětství, hned začetla... :D
maurarita
  28. 9. 2015, 18:07
Zajímavá kniha z našeho dětství, vypráví o dvou bratrech, kteří se svou mamou vypravili na cestu za otcem
pove
  2. 1. 2012, 17:26
Povinná četba, myslím, že jsem příběhy nijak neprožívala a když se ztratil Čuk, tak mě snad ani nezajímalo, kde je (spal v truhle, obsahy knih si bohužel pamatuji). Tak nějak asi malinko o ničem. Pro dnešní děti ani v nejmenším.
rosavtrave
  18. 11. 2011, 15:53
No co na to říct? Měla jsem to jako povinnou četbu na základní škole :) Rozhodně bych se do této knihy neřítila sama a dobrovolně :)
Veve721
  26. 9. 2016, 0:23
Knížku jsem četla jako dítě, je fakt, že ti dva se dost prali, ale docela se to dalo číst, ale asi bych se k ní nevracela.
eleni.rat
  11. 11. 2012, 0:33
Asi to bude znít divně, ale já tuhle knížku milovala.. sama ani nevím proč, četla jsem jí sama od sebe, jako povinou četbu jsme měli Malého Bobše, ale tohle mě prostě bavilo. Pro dnešní děti už to není a je pravda, že já jí taky nečetla zrovna "čerstvou".. ale stejně je to srdcovka :)
pepso
  26. 10. 2016, 8:33
Tuhle knížku jsem našel kdysi doma zastrčenou hluboko v knihovně po rodičích. Vždycky jsem slyšel jak si téhle knihy kdekdo utahuje, tak jsem si ji pro zajímavost po chvilkách na záchodě prolistval.... No jsem rád, že mě minula doba kdy to bylo jako povinná četba:)