Poslední kolonie

Poslední kolonie
Originální název: The Last Colony

Classic - 2011

Classic (2011)

John Perry, hrdina Scalziho kultovního románu Válka starého muže, se usadil se svou ženou a dcerou v jedné z mnoha kolonií, obývaných lidmi. Žije si celkem spokojeně, ale přece jen… něco mu chybí. Když Johna a Jane požádají, aby vedli úplně novou kolonii, neváhají využít příležitost a ještě jednou se vydají do vesmíru. Ale všechno je komplikovaně rozehraná, smrtelná partie. Perry a nová kolonie jsou jen figurkami v galaktické hře diplomacie a války mezi Koloniální unií a novým, zdánlivě nezastavitelným sdružením ostatních inteligentních ras, jejímž cílem je zabránit lidem v kolonizaci dalších planet. Aby zachránil rodinu a s ní celé lidstvo, musí Perry rozplést pavučinu lží, polopravd a klamů, a odhalit šokující účel své kolonie – než se stane tou poslední. (Založil/a: Santa666)

illy
  10. 10. 2012, 8:17
Předchozí dva romány jsou čistokrevná military sci-fi. Tento je pouze politická sci-fi. Akce se dočkáme až na posledních stranách a než k tomu dojde je to dost peklo. V polovině jsem měl chuť knihu hodit do koše (vymazat). Politika Koloniální Unie mi přišla zmatená a dost nablblá. Nedávala mi smysl. Kniha mě prostě velmi nebavila.