Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Slepozrakost

85%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Slepozrakost
Autor:
Originální název: Blindsight

Nejnovější vydání:
Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-458-2
Počet stránek: 344
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 31x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2011) 978-80-7387-458-2 344

Země v ohrožení. Podivný útok mimozemšťanů. Nakvap zorganizovaná výprava naproti nepříteli. Výzkum či boj? Tak nějak by mohly znít novinové titulky, kdyby v této budoucnosti nějaké noviny měli. Nemají – všechno je obsaženo v noosféře a kdekdo má na získávání informací implantát. Peter Watts si vymyslel zvláštní, exotickou (ale přitom nikoli nepravděpodobnou) budoucnost. Svoje hrdiny staví do podivných situací a proti zcela nepochopitelnému protivníkovi. Čeká je dramatické střetnutí – ale kupodivu ten nejhorší nepřítel číhá doma a vytvořili si ho sami lidé. (Založil/a: Santa666)

(více)  
Peter Watts Peter Watts
*??.??.1958

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
40% 40% 40% 40% 40%
  3. 8. 2014, 10:03
Kniha mi nesedla. Podle mě je zbytečně složitá, přehlcená množstvím technických, chemických, biologických či jiných málo známých výrazů. Čtenář aby si vzal k ruce slovník, pokud chce všemu porozumět.
Akreční pás, morfometrické, glotální, fraktální, fakulový, apikální, Lorentzovy spirály, laktáty, perigeum, apogeum, anaerobní mikroby, cyklotron, synchotron, faradayovské stínění, angstromy, dimenhydrinát, limbický systém, inhibitory cholinesterázy, irisové uzávěry, Cotardův syndrom, hemineglect syndrom, dorzoventrální oploštění, Sanduloviciova plazma, rudimentární oči, chromatofory, kryptochrom .... to je jen ukázka toho, s čím se čtenář musí při čtení románu poprat.
O setkání s mimozemskou civilizací již byly napsány desítky a stovky románů. Slepozrakost je další z řady. Je modernější a je v něm několik zajímavých nápadů - naší budoucnosti i mimozemské civilizace. Ale osobně se mi více líbilo třeba Setkání s Rámou - klasika od Clarka.
Draconian
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 9. 2013, 23:08
Tohle je skvost moderní sci-fi. Přemýšlivá a zvláštní kniha. Musel jsem číst pomalu, abych stíhal vstřebávat všechny informace. Mnoho fantazie, spousty nápadů a temný příběh. Pro milovníky žánru povinnost.
Balu
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 9. 2012, 23:21
Klenot mezi moderní sci-fi. Jakožto zapálený čtenář sci-fi z minulých let je pro mě neuvěřitelně obtížné objevit nějaké nové, neotřelé a přitom kvalitní dílo - a, tohle je ono.
Nepřečetl jsem to jedním dechem. To je dáno prostě tím, že autor hýří tolika nápady, že jsem si musel dát místy pauzu a všechny pěkně srovnat, ale rozhodně času stráveného u této knihy v nejmenším nelituji. Naopak ji vřele doporučuji pro fantastické nápady s ještě fantastičtějšími - a přesto zcela logickými - závěry. Tahle kniha má hloubku.
EDIT: Jak je zde zmíněno, základní kostra příběhu se točí okolo setkání s mimozemšťany typu Setkání s Rámou. Hloubka téhle knihy však v mých očích nespočívá v samotném průzkumu a la Ráma, ale v otázkách a myšlenkách, které z tohoto průzkumu pramení.
Adrew
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 12. 2014, 18:03
Docela hustá kniha, ale taky docela těžká - chvílemi mi to hlava opravdu moc nebrala, a že těch "složitých" úseků je v knize požehnaně. Nicméně právě tím detailním/hlubokým/rozsáhlým rozborem všech možných (i nemožných) procesů technických/biologických a hlavně mentálních pochodů v mysli ovlivněné různými vnějšími/vnitřními silami je úžasný a originální, i když složitý.
Patří mezi knihy, kdy si ještě v 1/3 říkáte, že v tom pořád nějak nejste - v polovině, už se do toho skoro dostáváte, ale stále je to taknějak dost complicated, ale neodložíte to přeci, když už jste v půlce ;) a někdy kolem toho zjistíte, že je taková asi celá kniha... ale to už vás to drží za hlavu a táhne a táhne...
Stojí za přečtení.