Genetika

Genetika Originální název: Introducing Genetics

Portál - 2003
ISBN: 80-7178-708-6

Portál (2003) 80-7178-708-6 180

S genetikou - v současnosti nejdynamičtější vědní oblastí - seznamuje čtenáře další z řady knih, které odlehčenou formou komiksu a současně velmi fundovaně přibližují velká témata lidského poznání. Autoři přehledně popisují počátky genetiky, na kterých se podílel i český přírodovědec G.Mendel, a postupně přibližují nejvýznamnější objevy tohoto oboru, kterými jsou mechanismus dědičnosti a zápis genů v dvoušroubovici DNA. Je užitečné seznámit se alespoň se základy genetiky přinejmenším proto, že se stále častěji setkáváme s důsledky rozvoje tohoto oboru, a to od geneticky upravovaných potravin až po klonování živočichů. Zároveň se ukazuje, že dědičnost nás ovlivňuje více, než jsme dosud předpokládali. Knihu uvítají především studenti biologie a příbuzných oborů, ale i zájemci o problematiku biologie a genetiky obecně. (Založil/a: Drosera)

Steve Jones Steve Jones
*1944