Případ baskervillského psa a další příběhy

Případ baskervillského psa a další příběhy Originální název: Případ baskervillského psa a další příběhy

Akcent - 2009
ISBN: 80-204-0143-1

Akcent (2009) 80-204-0143-1 208
Baronet (2003)
Mladá fronta (1990)

Knížka Případ baskervillského psa se skládá ze tří novel či delších povídek a kromě titulní prózy, která dala název celému souboru, obsahuje ještě příběhy Případ ztraceného suchoplavce a Případ Čerta č. 4. Novela Případ baskervillského psa, v níž Souček skládá hold mistru detektivního románu Arthuru C. Doylovi a jeho nesmrtelnému Sherlocku Holmesovi, patří k nejlepšímu, co vyšlo ze Součkova pera, už jen proto, že autor přicházející s novým řešením věhlasného Doylova díla zde ukazuje mimořádnou dávku nápaditosti a fantazie. Souček nachází nové a překvapující okolnosti smrti lorda Charlese Baskervilla na aberporthských vřesovištích – a klíč k řešení tajuplného příběhu přirozeně drží jeho milovaní Mimozemšťané. Případ baskervillského psa je jistě lahůdka nejen pro milovníky součkovských příběhů. Ovšem ani prózy Případ ztraceného suchoplavce a Případ Čerta č. 4 čtenáře rozhodně nezklamou. (Založil/a: Tanmut)

dollyk
  11. 9. 2016, 9:59
Součkovo bláznovství mě dostává po kolen. Je to skvělé. Případ čerta č. 4 patří mezi jeho nejlepší kousky. Určitě tuhle knížku za čas zase opráším.
Garrak
  2. 12. 2011, 11:25
Knížka Případ baskervillského psa je opravdu zajímavě pojatá legenda. I ostatní povídky jsou zajímavé, zvlášť mě dostal Čert č. 4...