Klonovat Krista?

Klonovat Krista? Originální název: Cloner le Christ?

Levné knihy KMa - 2009
ISBN: 978-80-7309-623-6

Levné knihy KMa (2009) 978-80-7309-623-6 154

Je to největší záhada současného světa, nebo největší podvod. Krev Ježíše Krista a předměty s ní spojené nepřestaly od počátků hledání svatého Grálu po nejnovější pokusy genetické manipulace s údajnou krví Ježíše vzbuzovat v lidské fantazii ty nejbizarnější teorie. Je na Turínském plátně, rubáši z Ovieda a tunice z Argenteuil opravdu Ježíšova krev? Pokud jsou tyto posvátné předměty autentické, jak je možné, že se na nich uchovaly stopy bílých a červených krvinek. Patří skutečně Ježíši? A je opravdu možné využít je při současných možnostech vědy ke klonování toho, který na nich své stopy krve zanechal ? tyto otázky vyvstávaly před mýma očima, když jsem psal v roce 2004 román Jimmyho evangelium, příběh o honbě za člověkem, který měl být potomkem Ježíše. Nyní jsem se snažil na tyto otázky odpovědět v knize Klonovat Krista. (Založil/a: Drosera)

Didier van Cauwelaert Didier van Cauwelaert
*29.07.1960

Annienka
  7. 6. 2012, 20:36
Velmi čtivě napsaná kniha o třech kusech plátna, která by měla patřit Ježíšovi, když byl ukřižován. Osobně jsem vůbec ani netušila, že něco takového existuje, takže jsem si knihu velmi ráda přečetla a potěšilo mě, že byla napsána i s humorem a nadsázkou např. názvy kapitol: Ježíš je zelená rostlina nebo Zde je má krev: odeberte vzorek a klonujte. Tyto pasáže se skvěle doplňují s odbornými výsledky badání nebo historickými fakty. Člověk má pocit, jako kdyby četl nějakou detektivku, autor čtenáře napíná např. rozdělením kapitoly a vložením do ní jiné kapitoly, která se však do vyprávění hodí.