Edith Piaf

Originální název: Vie pas toujours rose d’Édith Piaf

Levné knihy KMa - 2009
ISBN: 978-80-7309-633-5

Levné knihy KMa (2009) 978-80-7309-633-5 262

Životní příběh největší francouzské zpěvačky, oslnivý i plný zvratů, je sám o sobě napínavější a více strhující než leckterý román. Chudé dětství bez matky u babiček a pak na ulicích čtvrti Belleville, avantýry na jeden večer s frajírky z baru, noční flámy se sestrou Momone, ale také opravdové lásky, smrt dcerky, tragická letecká nehoda, v níž zaahyne její milý boxer Marcel Cerdan, alkohol a drogy, vyčerpání, nemoc ... A mezi tím vším neustálá tvůrčí práce, touha zpívat pro lidi, která vždy vše přebije. Nejbližší přátelé - Charles Dumont, Francis Lai, Georges Moustaki, Marguerite Monotová - odkrývají v některých zatím nezveřejněných rozhovorech i bolestivé a dojemné stránky soukromí této nesmrtelné umělkyně. (Založil/a: Ajwy)

Raggen
  21. 9. 2012, 8:18
Osobně se mi víc líbilo pojetí Momone Berteautové, kterou autor této knihy podle mě docela shazuje... Nikdo neví jaké měly Edith a Momone vztahy, Momone si určitě mohla chtít ve své knize "přilepšit" ale její styl mi byl příjemnější... Jasně, jedná se o životopis, ale o životopis legendy a přijde mi škoda se v tomto případě zabývat vyloženě jen fakty.. 4/5
pove
  18. 9. 2012, 17:18
Nevím, ale nějak jsem se v knize nevyznala. Po přečtení iks stránek jsem se teprve dozvěděla, o jakém že to čtu roku. Mám ráda životopisy, ale tenhle jsem nedočetla.