Milenec snů

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2415-1

Ikar (2014) 978-80-249-2415-1 320

Julian Makedonský byl neohrožený spartský generál, který neznal porážku. Z nejvyššího vrcholku slávy však padl až na dno lidského utrpení. Dostal se do pozice otroka lásky. Statný nádherný muž, který vždy přitahoval zraky žen, si už nevybírá. Ženy si vybírají jeho. Přináší rozkoš a uspokojení. Odevzdaně si plní povinnosti a na to, že by svou kletbu mohl zlomit, už dávno zapomněl. A najednou se ve tmě rozsvítí jiskra naděje. Světlo lásky, v kterou už nedoufal a kterou vlastně ani nikdy nepoznal. Grace Alexanderová v něm nevidí otroka, obětovala by pro něj všechno. Zlomí velká láska staletí trvající kletbu? (Založil/a: Ajwy)

Sherrilyn Kenyon Sherrilyn Kenyon
*1965

Magyana
  25. 2. 2014, 8:06
Pěkně šťavnatá kniha, jen co je pravda... Čte se výborně, jen se nesmíte příliš fixovat na Staré řecké báje a pověsti, protože v této knize dostaly strašně na frak.
I když... představa Amora jakožto drsného motorkáře je prostě jedinečná.
Lucy Sisk
  23. 10. 2014, 18:06
Obsahuje spoiler spoiler Další knížka pro relax a pro věc, která se nazývá nepřemýšlení nad složitým dějem. Ale jedno navíc to má, a sice řeckou mytologii. Ano, přesně to pravé pro mě. Řečtí bohové, Olymp, mýty... Ach ano, zapomněla jsem se zmínit, že se jedná o "červenou" literaturu, takže o milostné scény není nouze.

Autorkou je Sherrilyn Kenyon, která vydává své knihy také pod pseudonymem

A o čem je kniha? Řecký generál, jehož matkou je Afrodita, takže kromě vojenské funkce je to i polobůh. Byl proklet svým bratrem a uvězněn do knihy jako sexuální otrok, odkud ho mohla vyvolat jakákoliv žena. A jak to s postavou poloboha dopadlo?

Julian Makedonský byl vyvolán dr. Grace Alexandrovou, která byla v šoku, když se před ní objevil - na podobné věci nevěřila. Samozřejmě je oba čekala mnohá úskalí a problémy, protože se ho Grace rozhodla ho osvobodit. A nic není tak snadné, když máte v patách naštvaného boha, a další příbuzné z milencovy strany, kteří nejsou ničím menším než bohy.

A konec? Happy end. Grace osvobodí Juliána, ten se usmíří se svou matkou Afroditou a dostane jako dar bohatství z minulého života generála a také titul z vysoké školy. A jaký předmět bude vyučovat? Dějiny starého Řecka a Říma.
Nnelly
  21. 5. 2014, 10:46
Taková klasická harlekýnka, no, až na to, že milence od sebe dělí asi dva tisíce let věku. Je to docela klišoidní "všechny mě chtějí, jen ona ne, tak bude jiná", ale čte se to hezky, je to zábavné a nenudí. I když epilog mi přišel trochu moc přes čáru.
Kriztyna
  27. 8. 2012, 18:48
Úžasná, skvělé napsaná kniha, která nenechá nikoho chladným. Je plná sexu, takže nic pro mladší čtenáře! ;)
NathanBlack
  1. 8. 2011, 17:49
Vynikající čtení na večer. Měla jsem tuto knhu přečtenou za chviličku. Klidně bych si jí přečetla ještě jednou. Doufám, že ji vydají i v českém jazyce.
Ajwy
  2. 7. 2011, 12:37
Obal knihy je originál, nevím zda-li to u nás vůbec vyšlo. Pokud ano, opravte mě.