Prosté umění vraždy

Prosté umění vraždy Originální název: The Simple Art of Murder

Albatros - 2004
ISBN: 80-00-01370-3

Albatros (2004) 80-00-01370-3 417

Hrdiny výboru osmi detektivních povídek, nazvaného podle Chandlerova známého úvodního eseje, jsou sice různí soukromí detektivové, mají však vzácně jednotný, typicky chandlerovský charakter: jsou ochránci slabých a napadených, jsou to nepodplatitelní a neohrožení vykonavatelé spravedlnosti, muži bojující proti korupci v jakékoli podobě, často poslední útočiště ztracených a pronásledovaných. Příběhy zavádějí čtenáře do nejrůznějších prostředí na Floridě a v Hollywoodu, mimořádně sugestivně vykreslených.

Povídky:
- Španělská krev (Spanish Blood)
- Počkám na tebe (I'll Be Waiting)
- Král v žlutém rouše (The King in Yellow)
- Perly jsou jen pro zlost (Pearls Are a Nuisance)
- Výpalné na Noon Street (Noon Street Nemesis)
- Přehnaně rafinovaná vražda (Smart-Aleck Kill)
- Výstřely u Cyrana (Guns at Cyrano's)
- Nevadský plyn (Nevada Gas)

Esej:
- Prosté umění vraždy (The Simple Art of Murder) (Založil/a: Martina)

Archangel_P
  27. 8. 2015, 9:41
Jedná se nepopiratelně o kvalitní čtení. V případech ani jejich řešení není žádná chyba a nesrovnalost, jako ve většina ostatních. Bohužel, jak jsem zjistil, detektivka není asi úplně můj šálek kávy. Knihu jsem ani nedočetl, jednoduše mě to nebavilo, nevím proč. Přečetl jsem více než polovinu povídek a úvodní esej mě velice zaujala, na zbytek jsem prostě neměl.
Díky tomu vím, že pro příště sáhnu radši po nějakém detektivním thrilleru, jako byla třeba Panenka (Mo Hayder), protože detektivka mě dostatečně nenaplňuje.
Nicméně, to co jsem přečetl, hodnotím vesměs kladně, Chandler je opravdu kvalitní spisovatel, ale mně se tím asi nezavděčí. Škoda, možná příště.