Sbohem buď, lásko má

Sbohem buď, lásko má Originální název: Farewell, My Lovely

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01635-4

Albatros (2005) 80-00-01635-4 271

Druhá kniha série Philip Marlowe.

Jednoho dne se Phil Marlowe potká se Zubrem Malloyem. Toho právě pustili z vězení a on se teď snaží najít svou dávnou lásku Velmu. Marlowe se případu ujme, ale zdá se mu natolik složitý, že už se smiřuje s tím, že jej nedořeší. Ale pak se ocitne ve správnou dobu na špatném místě… Co zpočátku vypadalo jako rutinní a nezajímavý případ se během jedné noci změní v případ, v němž se objeví několik mrtvol, korupce, jeden povedený věštec a jedná krásná dáma. (Založil/a: Martina)

s-reader
  30. 8. 2010, 11:07
To je ovšem naprosto nesmyslný obsah, ve skutečnosti je to obsah jiného Chandlerova díla - Případ z Poodle Springs - jak text napovídá. Jen pro připomenutí skutečného Sbohem: Zubr Malloy (v překladu Hedy Kovályové v jiném překladu Bizon Malloy), po osmi letech propuštěný z vězení se vydá hledat svou bývalo přítelkyni, zpěvačku a tanečnici Velmu. Marlowe se do toho připlete dílem náhodou, dílem svou zvědavostí. Případ se zaplétá, kupí se mrtvoly, závěr je trochu překvapivý, ale kdo zná Chandlerovo dílo, toho nezaskočí.
Pend
  3. 12. 2012, 19:00
Ten konec mně přišel takový nemastný, neslaný. A vůbec celý závěr knihy od chvíle, kdy se snažil Marlowe dostat na loď. Pro mě zatím nejslabší Chandler. Ale přesto to vůbec není špatná detektivka.