Od trůnu dál

Od trůnu dál Originální název: Od trůnu dál

(Založil/a: terkavan)

Ariko
  20. 9. 2014, 22:47
Další pokračování, kde asi nemá cenu zmiňovat se o ději. Pro mě je Ludmilka Vaňková skvost, na který by měli být Češi hrdí, stejně jako na popisovanou hisotrii v jejích knihách :)
ROB33
  12. 6. 2015, 11:26
Další skvělá kniha, četl jsem jedním dechem. Už jsem si zvyknul na romantické scény i na styl psaní paní spisovatelky. Píši paní spisovatelky, pač historické knihy v jejím podání jsou opravdu vyjímečné.
maratach
  17. 1. 2012, 13:34
Po vraždách, bojích a intrikách kolem opuštěného přemyslovského trůnu královna Viola, vdova po Václavu III., nachází jedinou pomoc a ochranu u mladého Záviše z Falkenštejna. Války císaře Jindřicha Lucemburského a jeho syna Jana, který byl po sňatku s Eliškou Přemyslovnou povolán na český trůn, však odvádějí Falkenštejna na dlouhé měsíce do Rakouska, Německa a Itálie, kde žije Závišova matka, která poskytne útočiště milence Jana Parricidy, jenž se musí stále skrývat před pomstou svých habsburských příbuzných. Královna Viola může nyní otevřeně projevit svou lásku k Petru z Rožmberka, jejich svatba je však stále oddalována intrikami Elišky Přemyslovny a soupeřením nejvlivnějších šlechtických rodů. Ale tím román zdaleka nekončí. Autorka dovedla do konce osudy všech postav, které se historikům většinou ztratily v bouřlivé a nepřehledné době po nástupu Lucemburků na český trůn.