Královský nach tě neochrání
Originální název: Královský nach tě neochrání

(Založil/a: terkavan)

Ariko
  13. 9. 2014, 0:14
Kniha o další etapě českých dějin psaná opět s grácií Ludmile vlastní. Klaním se jejím vědomostem a elánu a vřele doporučuji.
ROB33
  20. 4. 2015, 20:57
Nějaký čas jsem od mé oblíbené autorky nic nečetl. Moc jsem se těšil na další historický román o českých dějinách a opět jsem si to moc užil. Mít tak více času, přečetl bych knihu mnohem rychleji. Potěšilo mě jaké se v této knize objevují postavy, Hynek Krušina z Lichtemburka a především syn Záviše z Falkenštejna.
maratach
  17. 1. 2012, 13:36
Tajemství opuštěného přemyslovského trůnu I (1305 - 1309)

Historický román o velké a vášnivé lásce, ale také o nenávisti spojené s bojem o moc, líčí málo známý úsek českých dějin, kdy středoevropská říše tří království Václava II., upevněná ještě skvělým vítězstvím nad římským králem Albrechtem, se neblahou nepřízní osudu rozpadá v rukou jeho syna. Přerod věků zastihl Čechy na vrcholu rozkvětu a bohatství, ale neslýchané události, k nimž se budou kronikáři po přehnání všech bouří dlouho vracet, změnily náhle smysl života králů i těch nejposlednějších psanců. Jako by se osud chtěl zlomyslně zmařit touhy a plány všem hrdinům a donutit je, aby projevili své pravé city a charaktery. Poslední Přemyslovec Václav a jeho přítel Petr z Rožmberka se stanou soky v lásce ke krásné Viole Těšínské, syn Záviše z Falkenštejna se vrací do Čech, aby pomstil smrt svého otce, královna Richenza, vdova po Václavu II., těžce zápasí s nepřízní Přemysloven, zatímco svou lásku a ochranu jí nabízejí Jindřich z Lipé a synové římského krále Rudolfa a Fridrich. Po zavraždění posledního Přemyslovce Václava III. zachvátí království chaos a rukou úkladného vraha jsou zabiti i další hrdinové tohoto historického dramatu. Následují tři roky politických intrik českého panstva a evropských panovnických rodů, které se snaží uchvátit stříbronosné Čechy. V této šílené a krvavé době stojí Viola, vdova po Václavu III., před těžkým rozhodnutím: má, či nemá vznést nárok na krví potřísněný trůn pro svého syna, jehož narození se podařilo utajit?