Umlčená

Podtitul: v područí fanatického manžela

Originální název: Mundtot

Alpress - 2013
ISBN: 978-80-7466-212-6

Alpress (2013) 978-80-7466-212-6 246
Alpress (2006) 80-7362-235-1 246

Němka Doris si bere muslimského přítele Omara. Vše probíhá v pořádku do doby, kdy v Bosně začíná válka. Z Omara se stává radikální islamista a Doris nutí čím dál více k poslušnosti násilím. Podaří se Doris vymanit z okovů bývalé lásky? (Založil/a: boudicca)

Orina
  24. 4. 2013, 12:22
Jedním slovem: neuvěřitelné! Dorisin manžel se aktivně podílí na džihádu, nutí jí žít dle zákonů šaríi, občas jí bije a uchovává doma tuny zbraní, přesto doopravdy zle začíná být až ve chvíli, kdy Doris dostane novou spolumanželku. No chápete to?! Já teda ne. Na jednu stranu je pěkné vidět lásku, která trvá a trvá, ale absence rozumu je k pláči.
Bajusik
  12. 6. 2015, 22:00
Jedna z nejčtivějších knih, z této kategorie. Co se naivnosti týče, jsou tyhle knihy asi všechny stejné. Její hysterie byla občas až směšná, ale věřím, že pokud je tento příběh pravdivý musel být velmi těžký, na druhou stranu kdo chce kam?? Jop, asi tak nějak. Každopádně stále jsem tak nějak čekala na to co se vlastně stane, stále bylo všechno směřování na 11.září, ale ve finále to skončilo aniž by se vlastně něco stalo. Očekávala bych tedy nějaký druhý díl, protože návrat do Německa v té době asi nebyl pro manželku extremisty džihádu nijak jednoduchý. Ale to už se asi nedozvíme
ivuliiinek
  15. 8. 2011, 16:35
U čtení některých kapitol mi běhal mráz po zádech. Je neskutečné, jak se muži dokážou chovat k ženě. Avšak osud si autorka tohoto románu vybrala sama. Měla na vybranou zda zůstane v Německu, nebo pojede pryč. A dobrovolně odešla se svým fanatickým manželem do Bosny. Pro mě nepochopitelné.
Muficek01
  20. 8. 2011, 11:01
Kniha se mi moc líbila. Dobře se četla, ale autorčino chování jsem opravdu nechápala, ale hot když je člověk zamilovanej, tak nevidí.... Nechápu, jak s tím fanatickým manželem mohla zůstat tak dlouho.