Případ jantarové komnaty

ISBN: 80-7214-604-1

Akcent (2008) 80-7214-604-1 344
Baronet (2004)
Albatros (1970)

Vědeckofantastický román, který na pozadí nacistických krádeží uměleckých děl za druhé světové války a také vzácné jantarové komnaty, uloupené z Jekatěrinského paláce v Puškinu u Leningradu, vypráví o nacistickém vývojisupersonických letadel a o snaze nacistů přitáhnout magnetem z vesmíru létající talíř, vyrobit jej a s jeho pomocí se zmocnit vlády nad světem. Autor zde dokonale mísí a kloubí výsledky vědeckého poznání, reálných skutečností svědeckou fantazií.. (Založil/a: Tanmut)

vladislaus
  2. 2. 2014, 14:22
Tato kniha nevypráví příliš o jantarové komnatě, ale o UFO. Souček se jako obvykle tváří, že píše literaturu faktu, kdysi jsem mu to žral, ale dnes to už působí dost naivně. Přesto je to docela čtivý brak.
Rames
  30. 4. 2014, 19:30
Zajímavý název nás navnadí, skutečné historické osobnosti vtlačené do "sajfaj" ,otráví.
Hlavní postava, redaktor Souček je vláčen svým přítelem Martinem Andělem po různých koutech republiky i světa, aby zjistil to, co jeho přítel už věděl, nebo si zjistil jinak.
VaclavB
  4. 2. 2015, 13:52
Tahle kniha se v naší knihovně válí v naprosto salátovém vydání. Je to důkaz toho, že od vydání v roce 1970 byla čtena hodně a často. I já se v mládí nechal fascinovat spletitým rébusem pravd, polopravd a čiré fantazie, tak těžko reozpoznatelné jednoho od druhého. Dnes už kouzlo hodně vyprchalo, nicméně Souček předběhl dobu a i D.Brown by se dnes mohl od něj lecos naučit.
chipushit
  30. 9. 2016, 5:45
Víceméně ukončení připaduˇčerta č. 4. Některé úvahy velmi zajímavé. Pro mě asi méně čtivé než Suchoplavec a čert.