Napoleon a ženy

Napoleon a ženy Originální název: Napoléon et les femmes

Ikar - 2000
ISBN: 80-7202-716-6

Ikar (2000) 80-7202-716-6 189

Kniha popisuje Napoleonův soukromý život a životy žen, které v něm sehrály roli. Jeho jedinečné milované a nevěrné Josefíny, Rakušanky Marie Luisy, která mu byla nabídnuta pro blaho říše, Marie Walewské, co se obětovala pro samostatné Polsko i dalších nepříliš známých - Désirée či madamoiselle George... (Založil/a: boudicca)

André Castelot André Castelot
*23.01.1911 - †18.07.2004

Gallienus
  9. 9. 2015, 20:47
Kniha u které jsem se výjimečně bavil, byť je to tak trochu historický bulvár, je to dobře napsané a některé věci z Napoleonova soukromého života i dosti neuvěřitelné. To jak s ním zacházela Josefina a on to snášel, bylo pro mě docela nepochopitelné, nicméně náš Korsičan se velice rychle otrká a bohatě jí to vrátí i s úroky... Přesto, že mám Napoleona velmi v úctě a nemohu mu upřít jistého génia, to jak se zachová k Marii Walewské během jejich večerního (z jeho strany vynuceného) setkání byl hnus. O to více mě překvapilo, že mu to Marie nebude mít nikdy za zlé a stane se jeho nejoddanější milenkou... Knihu považuji za takovou netradiční sondu ze života císaře Francie, chvílemi humornou, občas drsnou.