Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Doba železná

79%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Doba železná Originální název: Age of Iron

Nejnovější vydání:
Metafora - 2010
ISBN: 978-80-7359-210-3
Počet stránek: 180
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2010) 978-80-7359-210-3 180

S kým strávíme svůj poslední den na tomto světě…?
V Kapském městě v Jihoafrické republice umírá stará žena na rakovinu. Bývalá univerzitní profesorka, která přednášela klasickou filozofii, celý život vzdorovala lžím a krutosti apartheidu, ale žila stranou jeho skutečných hrůz. Teď je najednou nucena přihlížet brutálnímu běsnění, které tento režim způsobil.
V obsáhlém dopise své dceři, která už před mnoha lety utekla do Ameriky, paní Currenová líčí podivné události provázející dny jejího umírání. Je svědkem vypálení černošské čtvrti a najde zastřeleného syna své hospodyně. A po celou tu dobu je jejím jediným společníkem, kterému se může svěřit se svým narůstajícím hněvem a zoufalstvím, alkoholik a bezdomovec... (Založil/a: ell.rose)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

lusk_lusk
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 2. 2013, 18:52
Teprve druhá kniha tohoto autora kterou jsem přečetla, ale mám z ní velmi silný pocit, prakticky totožný s první zkužeností. Coetzee dokáže vykonstruovat příběh, a hlavně charakter postav, který je až (alespoň pro mne) iracionální, ale přitom působí tak reálně, že mi naskakovala husí kůže. Nikdy jsem neměla k Jihoafrické republice nějaké pouto, ba ani vlastní názor, který by nekopíroval obraz této země vykteslený v médiích. Již po první knize jsem však začala pociťovat osobní antipatie, a nyní jsou ještě hlubší. Jsem však přesvědčená že jsou vyvolány touto silnou a zvláštní atmosférou coetzeeho knih, působící drásavě a tíživě. Na druhou stranu, i když ve mne zanechala tyto pocity, musím říct že tento text má velké kvality. Neváhám jej nazvat filosofickým dílem. Hlavní hrdinka tváří v tvář svému konci osobnímu, ale i zjištění o dávném koneci všech hodnot v které věřila - které již dávno zlikvidovala její rodná země a lidé, kteří z ní vzešli, balancuje na hranici neodvratného odchodu a smíření sama se sebou a pozdního projevu vzdoru nad nastoleným řádem. 5*