Originální název: Tušení souvislosti

Baronet (1998) 80-7214-122-8 331
Československý spisovatel (1984) 22-009-84 336
Československý spisovatel (1980)
Československý spisovatel (1978)

Populárně vědecká knížka volně navazující na Tušení stínu rozšiřuje a doplňuje okruh dosud neobjasněných otázek týkajících se původu člověka na Zemi, možností ničivých katastrof, existence a působení vyspělých mimozemských civilizací na kulturu lidstva aj. Autor k těmto hypotézám přistupuje kriticky a své závěry opírá o současné vědecké poznatky. (Založil/a: Tanmut)

Ailees
  9. 5. 2014, 21:34
Nejsem právě příznivcem "záhad" libovolného druhu – ale jednoduše jsem byla už nějaký čas zvědavá na knihu, kterou můj taťka celkem pravidelně velebí jako studnici nápadů a vysvětlení... :-) Nemohu říct, že bych narazila na něco vysloveně šokujícího. Jednoznačně mě ale překvapil celkem neuvěřitelný počet referencí napříč všemi obory; nejsem expert (speciálně v historii mám mezery), ale často jsem uváděným "vědeckým" názorům prostě nevěřila. Mohu posoudit jenom fakta z mého oboru /fyzika/ - a ty jsem našla některé úplně mylné, nebo alespoň špatně interpretované. Souhlasím, že ne všechno zatím umíme vysvětlit – ale zároveň se mi ani nezdá, že Tušení souvislosti ukazuje ten správný směr, kterým se vydat.
Zhabza
  10. 10. 2011, 21:11
Knihu jsem četl krátce po Tušení stínů a vlastně se mi slily do jedné. Pěkné čtení, které ale opět vytváří spíš otázky než odpovědi. Jejich neznalost je mírně flustrující. Název tušení je opravdu vystihující.