Abeceda komunismu

Abeceda komunismu Originální název: Abeceda komunismu

Host - 2010
ISBN: 978-80-7294-340-1

Host (2010) 978-80-7294-340-1 234

Knihu tvoří téměř třicet abecedně seřazených hesel, nenajdeme zde však běžné definice, známé z učebnic historie, každé heslo je uvozeno skutečným příběhem, jak je autoři během svého několikaletého bádání sesbírali. Součástí hesel jsou též rozhovory, vzpomínky zúčastněných, archiválie apod. Takto strukturovaný materiál přibližuje tematiku věrněji než pouhé obecné vysvětlení a umožňuje hlouběji pochopit naši nedávnou minulost.
Knihu doprovází množství fotografií, pro snadnější orientaci je opatřena rejstříkem. Přiložené DVD obsahuje filmové dokumenty, které byly natočeny podle vybraných příběhů. (Založil/a: ell.rose)

ell.rose
  4. 7. 2011, 21:31
Autoři v knize prostým stylem popisují situaci v komunistickém Československu prostřednictvím skutečných příběhů. Až sem je to jen chvályhodné, trochu nuda to začne být, když stejnou větu čtete potřetí, protože je v hlavním textu, v popisku u fotografie a v další části textu, která stručně shrnuje příběh.