Tisíc let vroucích modliteb

Originální název: A Thousand Years of Good Prayers

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2862-4

Knižní klub (2011) 978-80-242-2862-4 208

V povídkovém souboru Tisíc let vroucích modliteb se spisovatelka soustředí na osobní dramata obyčejných lidí, politická realita totalitního režimu zůstává jakoby v pozadí... Mnohem podstatnější roli zde hrají rodinné vztahy, emocionální vazby a generační střety. Podařilo se jí zachytit pro nás těžko pochopitelný svět moderní čínské kultury. Povídky tak nabízejí osobitý pohled na současný život v Číně i čínských emigrantů v USA, podaný s nevšední silou a virtuozitou. (Založil/a: ell.rose)

Li Yiyun Li Yiyun
*04.11.1972

Natsumi
  15. 2. 2013, 0:51
Velmi zajímavá, nevšední kniha, která mi přišla jako skvělý příklad toho, že jiná kultura občas přemýšlí prostě jinak (navzdory tomu, že autorka žije v Americe). Autorčiny povídky jsou zkrátka jaksi zvláštní. Děj, zápletka i vyústění vypadají jinak než je zvykem si pro běžného středoevropana představit. A k tomu ta podivná atmosféra...