Originální název: Robber's Roost

Návrat - 1999

Návrat (1999)
Novina (1935)

Osamělý jezdec Jim Wall se v pustině Utahu na přívozu na řece Green River náhodně setkává s Hank Haysem vůdcem bandy lupičů a zazobaným držgrešlem Mormonem,který chce chlapce převozníka ošidit.Hank Hays Mormona obere o peníze a chlapci zaplatí.Přemluví Jima aby s ním odjel na ranč mladého rančera Herricka původem z Anglie.Na ranči ,už je další Hessemanova tlupa,která chce také nezkušeného rančera obrat o dobytek.Situaci zkomplikuje příjezd sestry Herricka Heleny.Hank Hays musí měnit plány a ... (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  25. 10. 2012, 8:41
Ke knize jsem se dostal mezi 12 - 13 roky v době,kdy můj otec chodil minimálně jednou měsíčně v neděli na burzu knih do kavárny U Nováků,vždy přinesl novou Greyovku (tenkrát Greyku),Wallacovku nebo Curwooda.Začátek knihy je výborný a Jim Wall je sympaťák.Obdivovali jsme s klukama z party věty :"Nesahejte po pistoli"zvolal Wall "Ten člověk se ještě nenarodil,který by mohl sedět u stolu a vytáhnout pistoli dřív než já".Často jsme jí používaly v různých variacích..Zase skvělé deskriptivní popisy krás Utahu,když banda Hanka Hayse cestuje z městečka Green Riveru na Hvězdný ranč angličana Herricka.Výborný systém koltu Jima Walla.Přestřelka v doupěti lupičů s bandou Heessemana a výborně skvěle popsaná příroda při cestě zpátky z doupěte.Byla to dlouho let oblíbená kniha.Co více si při čtení kovbojky přát..Zfilmováno v roce 1955 v hlavní roli v USA oblíbený herec George Montgomery .Western je barevný.Nedávno ho dávali v televizi na MGM pod názvem Hnízdo lupičů.Základní linie příběhu je poměrně zachovaná,konečná část knihy je zjednodušená.Docela dobrý western,stojí za podívanou.