Ve stínu mafie

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2914-0

Knižní klub (2011) 978-80-242-2914-0 334

Románový thriller se odehrává v současném Slovensku.
S šokující otevřeností popisuje bezohledné mafiánské praktiky od vybírání výpalného přes natáčení porna a obchod s bílým masem až po korupci.
Osudy Michala, Vojtěcha a Denisy jsou sice smyšlené, ale k realitě dneška mají nebezpečně blízko. (Založil/a: JaninaV)

dalimoni
  16. 12. 2012, 0:00
Brutální, syrové, dechberoucí. V první polovině knihy jsem místy byl dost ochromen surovou brutalitou, kterou autor umí tak barvitě vylíčit. Postupně děj graduje, v knize nejsou hluchá místa, hlavní hrdina se pak "vybarví". Kloubouk dolů před mladým autorem, který dokázal na příběhů tří hrdinů popsat jejich vývoj od základní školy až do jejich dospělosti.
pove
  30. 6. 2012, 21:56
Kniha pro mě byla ohromným zklamáním. Nalákána na "stav mafie na Slovensku", byť na příběhu fiktivních postav, jsem knihu dočetla pouze proto, abych se dozvěděla, zda hlavní hrdina skončí tak, jako pár před ním. Škoda peněz, škoda času. Kdo chce něco vědět o mafii na Slovensku, z této knihy si neodnese ani prd.
delfinek
  26. 11. 2015, 23:24
Neuvěřitelně drsný příběh mladých lidí vyrůstajících v komunismu a jejich přerod do neznáma v kapitalismu po sametové revoluci. Citace z Machiavelliho Vladaře jsou neskutečně aktuální a důležité pro přežití v dnešní drsné společnosti.
tomdra
  13. 6. 2013, 11:34
Zajímavý příběh tří kamarádů, Michala, Vojtěcha a Denisi od dětství až po dospělost. Na konci mě to fakt překvapilo, jak to dopadlo. To jsem nečekal. (opraveno pro Cappuccino)
Wouk
  8. 5. 2016, 21:44
Nějak jsem se nemohl do knížky začíst. Potom jsem zjistil co mi chybí-potřebuju vždycky aspoň jednu kladnou postavu a tady opravdu žádný není. Asi to nějak funguje nejen na Slovensku. Bohužel.