Originální název: PS: I Love You

BB art (2013) 978-80-7461-286-2 374
BB art (2011) 978-80-7381-960-6 374
BB art (2006) 80-7341-713-8 364
BB art (2005) 80-7341-540-2 374

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stádiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její mnažel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou. (Založil/a: misanda)

Kůstka
  31. 5. 2011, 11:59
Film má svoje kouzlo. Ale knížka je prostě knížka, ke konci jsem brečela jako želva.. Sama jsem si spojovala, co bych dělala, kdybych.. Byla jsem tam za Holly a cítila se přesně jako ona.. Děsně, sama, k ničemu.. Ale samozřejmě, že tam byly i ty úsměvný chvilky. Kamarádky a jejich komentáře mě dostávaly. :)
Fabienne
  23. 3. 2012, 17:56
Romantické drama ženy, která se po smrti manžela ocitá v hluboké krizi... Tři přítelkyně se snaží, aby mladá vdova přišla na jiné myšlenky, avšak i ony mají své osobní problémy.
-------------------------------------
Tak tohle je prosím z anotace k filmu Valentino, který byl natočen v roce 1995 - je to hodně podobné, že? V případě knihy P. S. Miluju tě jsem se nechala zlákat tím, že stejnojmenný film je dobře hodnocený a teď už vím, že je lepší než předloha.
Asi ve třetině příběhu jsem se musela znovu podívat, jaké národnosti autorka je - protože jsem měla pocit, že jsem se ocitla v nějakém americkém seriálu - je to opravdu hodně americké. Mužské postavy jsou pohledné, svalnaté, v úsměvu ukazují zářivý bílý chrup (a i na ten hezký zadek dojde). Holly a její přítelkyně zase často kvičí, piští a hihňají se (tato slovesa jsou v knize použitá opravdu často) - a to je jim kolem 30 let. A na oslovení zlato příp. brouku, na ta jsem skutečně alergická. Jo, a kadeřník je pochopitelně gay.
Znechucená jsem byla, jen co je pravda. Při popisu dámské jízdy, který měl být k popukání, jsem se ani nepousmála. Já opravdu nechápu, jak tahle kniha mohla být zvolena nejromantičtějším příběhem roku 2004/2005. Navíc: specialistou na plánovitě dojemné a slzopudné příběhy je Nicholas Sparks, takže dalších už ani není třeba. Nebo že by měli lukrativní smlouvu s výrobcem papírových kapesníků ?

teola
  23. 3. 2012, 15:19
První jsem viděla film. Bylo mi řečeno, abych se do knihy nepouštěla. Ale já jsem odjakživa neposlušná a přečetla jsem si ji. Knihu a film nelze vůbec srovnávat. Já osobně preferuju film, ale i kniha má své kouzlo.
xerdsfsd
  17. 5. 2014, 8:07
téma zajímavé, zpracování taky, ale protože i naše rodina prošla úmrtím, blízkých, není to pro mne příliš uvěřitelné, dopisy "ze záhrobí" by určitě, naprosto nic neřešily a přinesly by více bolu než úlevy
teite
  29. 11. 2013, 21:15
Kniha se mi líbila, ač jsem u ní dost silně brečela. Film v tomto případě je jiný než kniha, ale vlastně v mnohém i lepší.
Olivka
  5. 10. 2012, 18:06
Film jsem neviděla, kniha mě zklamala. Tento druh literatury moc nečtu, brala jsem to jako oddechovku, ale nakonec jsem se do čtení docela nutila. Všechny hlavní ženské postavy mi přišly jako puberťačky a ne dospělé ženy a hlavní hrdinky mě místy už lezla pěkně na nervy. Místy to bylo vtipné, ale nakonec jsem byla ráda, když jsem to dočetla.
chrispe
  16. 10. 2012, 22:54
Přečetla jsem tu knihu dvakrát. Poprvé se mi děsně líbila a asi tak od půlky jsem ji prořvala. Podruhé mě docela zklamala - ale to bylo nejspíš kvůli očekávání, že na mě bude působit stejně či podobně jako poprvé. Ale to už vážně nejde. Takže na poprvé za pět, na podruhé za tři... což znamená...
Ruxandra
  18. 7. 2013, 9:43
Musím říct, že kniha a film pro mě mají úplně jinou atmosféru, ale v každém jsem si našla svoje a líbilo se mi oboje.
spirlice
  13. 9. 2013, 21:51
Mladá vdova Holly objeví 10 dopisů, které jí zanechal manžel. Mají jí pomoci překonat bolest a začít nový život... Pro Holly tak začíná rok neobyčejných dobrodružství, které pro ni před svou smrtí její manžel připravil, a která jí pomohou uvědomit si, kdo doopravdy je - a také jí připomenou: P.S. Miluji Tě.
Astonius
  25. 4. 2015, 15:22
Film jsem viděla už před lety a nijak zvlášť mě neoslovil - nyní jsem vzala do ruky knihu, protože jsem si myslela, že v ní budou hlubší myšlenky a vnitřní monology, neboť toto téma si o takové zpracování přímo říká - a navíc kniha bývá vždycky lepší, než film. Bohužel však knižní zpracování je velmi povrchní a v situacích, které by měly být komediální, je velmi přehnané a dětinské. Hlavní ženské postavy jsou vykresleny velmi nepravděpodobně a infantilně a situace, do kterých se dostávají, jsou celkem trapné. Pochopila jsem, když jsem si u autorky přečetla, že knihu psala od svých 14 let a publikovala ji v 21...
martheen
  1. 7. 2012, 22:07
Líbila se mi méně než film (u mě opravdu nezvyklé). Tohle bylo moje první seznámení s Cecelií, kniha je průměrná, čekala jsem od ní mnohem, mnohem víc. Nicméně její další knihy zbožňuju.
BíláVrána
  23. 3. 2013, 11:35
K této knize jsem se kdysi dostala zcela náhodou, když jsem se jaksi nudila na jedné návštěvě. Jelikož nejsem čtenářem toho žánru, nemám srovnání s podobnými díly... Nicméně, nakonec se mi to zdálo poměrně snesitelné. Obvykle se mi z vyprávění o podobných knihách dělá poněkud blivno, ale PS: Miluju tě jsem přečetla za odpoledne a ačkoli nemám dojem, že by mne to jakkoli obohatilo, přežila jsem to.
yanniss
  28. 9. 2012, 12:01
Vážně nádherná knížka, která stojí za přečtení. Musím však říct ( i když se to u mě nestává často), se mi více líbil film. Ale kniha má také své kouzlo, a já se k ní stále vracím.
we.ri
  4. 12. 2012, 21:08
Říkala jsem si - co si to mamka zase půjčila za blábol. Byla jsem nemocná, takže jsem si říkala, že když to bude uspávadlo, jedině dobře. Knížka mě překvapila, byla mile napsaná, chvílema jsem brečela smíchy, chvílema dojetím. Film se s ní nedá srovnat, vůbec se mi nelíbil, knížka je daleko lepší - ostatně jako vždy :)
Yanny
  21. 11. 2010, 15:04
Jak film, tak kniha jsou naprosto úchvatná díla!
Při čtení knihy jsem plakala snad při každé kapitole. U filmu jsem vzlykala snad každých deset minut.
Nedá se to srovnávat. Film udělali schválně odlišný od knihy, aby nadchl více diváků a čtenářům poskytl něco nového. Dali do toho trochu americký nádech, ale to jim nemůžeme mít za zlé. I tak byl výsledný dojem úžasný. A vybrali vážně schopné a přesně odpovídající postavy.
Zbožňuji příběhy, při kterých střídavě pláči, ale také se směji. Na takových příbězích je pak vidět, že jsou opravdu kvalitní a dokáží v člověku něco zanechat.
A pokud jsem mohla na jedné stránce propukat v záchvaty smíchu a na druhé v záchvaty pláče, tak tuhle knihu jednoznačně řadím mezi mé oblíbené. Dávám jí tedy všechny své hvězdičky.
Stejně tak, jako filmu.
Dominie
  15. 12. 2014, 15:58
Dokonalá kniha, přečtena jedním dechem. Film jsem nedokoukala, nějak mě nenadchnul a usnula jsem :D Ale když jsem později v knihovně našla tuhle knížku, hned jsem si jí vzala a po přečtení koukla i na film - tentokrát do konce :) Originální příběh, kterej dohnal k slzám určitě nejen mě..
koki.veru
  29. 9. 2014, 8:54
Nádherná knížka, do které jsem se okamžitě začetla a přečetla jí během dvou dnů. Velmi smutný příběh, který vás donutí, abyste si vážili toho co máte.
Bajusik
  15. 8. 2014, 14:02
Krásná knížka. Dobře a čtivě napsaná. Snad každou ženu, která tohle četla muselo napadnout co by kdyby.... Mazec
Knihovnice25
  13. 2. 2013, 20:12
Nejdřív jsem četla knihu a pak koukala na film. Musím říct, že kniha mě zaujala více :) Je to sice smutný příběh ale zároveň mile romantický...
niknikita
  13. 3. 2015, 11:25
Mám tu knihu ráda a moc jsem byla zvědavá na její filmové zpracování. To se mi zdálo málo srozumitelné pro toho, kdo nezná děj předem. Ale každopádně zajímavý námět, třebaže příběh je sotva uvěřitelný. O to však vždycky asi nejde.
DinDan
  6. 4. 2012, 17:29
Od této autorky už taková klasika... Jako v mnoha případech, kniha je jiná než film, ale nemyslím si že horší, zkrátka jiná. Moje první kniha od Ahernové, vtipné a opravdové.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 22:57
Kniha pro mě byla jedna z nejúžasnějších, nejkrásnějších, nejčtivějších, nejzábavnějších a nejdojemnějších. Jsem ráda, že jsem knihu vzala do ruky a začala jí číst. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Byla to moje první zkušenost od Cecelie Ahernové a u téhle knihy nehodlám skončit a přečtu si od ní další knihy, které napsala. Kniha mě zaujala, je čtivá, zábavná a skvělá. Ani se mi nechce dívat na film, bojím se, že bych si zkazila dojem z knihy. Doporučuji knihu všem, i těm kteří moc nečtou, mohl by to být pro ně skvělý začátek. ;)
krisstuss
  5. 4. 2015, 22:48
Tohle je moje srdcovka. Jako první jsem viděla film a jsem ráda, Butler se Swangová se pro hlavní hrdiny dokonale hodí, nedokážu si představit lepšího Jerryho. Miluju ten film i když je celkem dost rozdílný oproti knize, klasika, do filmu nelze dát vše co je v knize, ale tady toho chybí opravdu hodně.
I když tu knihu miluju, vytahuju ji z řídka, protože u toho dycky brečím jak želva a mám depresi ještě týden po tom. Kéž bych potkala taky takového Jerryho :D
Digi
  13. 8. 2014, 19:52
Knihu jsem četla už dvakrát. Líbí se mi víc než film. Smutný příběh, ale přitom i velmi zábavně pojatý děj. U mě patří k nejoblíbenější knížce, i když si u ní hodně pobrečím! :)
Quinty
  19. 4. 2014, 17:44
film jsem zatim nevidela, a asi si ho stahnu, ale knizka...to byla romantika! fakt. vazne krasne napsane. dojemne a toooolik zamilovane. pobrecela jsem si teda fest, ale dlouho uz se mi nejaka knizka tak moc nelibila :)
djarda
  2. 3. 2014, 11:53
Viděl jsem film, parádní. Četl jsem knihu, super, depresivní s místy s nádechem humoru... Konec je bohužel, jak z klasické pohádky...
HDosoudilová
  30. 11. 2013, 22:40
I přesto, že "romanťárnu" nečtu, tahle kniha mě dostala! Nakonec jsem ji musela číst jen doma, jelikož jsem se u ní buď nahlas smála a nebo brečela... Od teď patří mezi mé nej knihy :-) Filmové zpracování je prý víc než dobré, tak jsem na to zvědavá:-)
Aileen7
  3. 8. 2012, 20:25
Nejdřív jsem viděla film a až za několik let četla knihu. A jsem za to ráda, protože být tomu naopak, tak by mě asi filmové zpracování ani trochu neoslovilo. Takhle jsem sice byla vystavena občasnému srovnávání mezi knihou a filmem, ale zážitek z obojího mi to nesebralo. I emoce to u mě vyvolalo prakticky stejné, takže mi chvílemi tekly slzy a chvílemi jsem se musela smát :-)
Eirene
  26. 9. 2010, 20:40
Knížku jsem četla dříve než jsem věděla, že byla zfilmována. Celou jsem ji probrečela, za sebe ji můžu jen a jen doporučit, ale jen nenapravitelným romantikům. A rozhodně nesrovnávat s filmem a nebo přečíst knihu a pak teprve kouknout na film, rozhodně ne v opačném pořadí.
douver
  1. 3. 2016, 22:35
Film jsem neviděla, ale možná se i časem podívám. Knížku jsem přečetla jedním dechem a s nadějí čekala kdy Holly už bude
lépe. Vtáhlo mě to do děje. Pro mě je kniha napsaná skvěle.
medvide
  10. 10. 2015, 9:34
Po shlédnutí filmu jsem od knihy čekala něco mírně jiného, ale mohu říci, že jsem byla mile překvapená. Je to úžasně napsaný příběh, i když místy smutný, velmi mi zvedal náladu. Takže, kdo se rozhodujete, pusťte se do toho a nebudete litovat ;) :)
Kristy..
  3. 9. 2014, 22:13
Tohle je prvni pripad, kdy je film lepsi nez kniha. Nebylo to spatne napsane, ale abych si knihu uzila, musela jsem se uplne odprostit od porovnavani. Coz jde velmi tezko, kdyz je na prebalu knihy poster filmu.
LuciaT
  11. 6. 2014, 13:36
Když jsem knížku četla, brečela jsem každou chvíli. To je tak dojemný příběh až to není možné ! Film jsem zatím neviděla,ale bojím se,že ten bych probrečela komplet celý. Knížka, která vás dokáže rozesmát,nebo v tomto případě i rozbrečet je velmi dobrá knížka. Knížka si podle mého zasluhuje mých pět hvězdiček.
aknelkax
  12. 2. 2014, 23:12
Úžasně napsané,četla jsem ji celou noc a slzy tekly a tekly...Ale od knížky jsem se odtrhnout nemohla.
misanda
  30. 12. 2009, 21:38
těšila jsem se a byla jsem docela zklamaná. Málokdy to říkám, ale film mě oslovil mnohem víc.

---------------------

nedoporučuji :( byla jsem silně zklamaná, film je o hodně lepší...
Editt
  28. 5. 2013, 13:05
Hezké odpočinkové čtení. Bylo to hrozně smutné, ale zároveň úsměvné. Nejvíc mě dojala kapitola, kdy jde Gerry koupit dovolenou pro Holly (a mrzí mě, že ve filmu to přeskočili).

Knížka se mi líbila víc. Ale film má taky něco do sebe.
Ari
  7. 9. 2011, 19:26
Moc pěkně napsané, přečetla jsem ji jedním dechem, ale film mě zklamal, protože jsem si hlavní hrdiny po přečtení představovala poněkud jinak
Rouzina
  24. 2. 2011, 21:51
Moc hezká kniha, přečela sem ji jedním dechem a klidně bych si ji přečetla znovu. Knížka mě oslovila víc, ale i k filmu v čele s Gerardem Butlerem a Hilary Swank se hrozně ráda vracím.
Martas-tutu
  21. 2. 2011, 15:06
film i knizka super. Ja videla prva flm a pak az cetla knizku ale nevim co bylo lepsi. vadi mi vzdy ze se knizka a film neshoduji. pak jsem z toho nervozni