Kozí knížka

Kozí knížka Originální název: Kozí knížka

Baobab - 2005
ISBN: 80-903276-6-4

Baobab (2005) 80-903276-6-4 44

Knížka pro děti s půvabnými ilustracemi autorky.

"Jo, ráda bych jednou byla kozou. Ony jsou elegantní dámy se štíhlými kotníčky, co milují společnost, společenské hry, módní výstřelky — vůbec veškeré novoty a zajímavosti. Neváhají experimentovat, hlavně ochutnávat cizokrajné pokrmy. V kultuře by se uplatnily jako zpěvačky či herečky. A kdyby měly cestovní doklady, byly by světoběžnice. Mají rády převleky a každá mluví několika jazyky. Jsou také velice inteligentní a vynalézavé, ovládají diplomacii a umí prosazovat své názory. Je fakt, že jsou občas směšné (když čurají nebo mají hlavu prostrčenou plotem), ale to jsme všichni.", Tereza Říčanová. (Založil/a: al-ma)

Tereza Říčanová Tereza Říčanová
*1974

HelenaH82
  16. 2. 2014, 20:33
Kniha jednoduše a přehledně ukáže kozí život - jak se dostane k lidem, jak se učí, množí, co jí, kaká. Líbila se mi, ač vzhledem k reklamě, kterou jí dělalo mé okolí jsem čekala asi něco víc. Kdybych o ní nic nevěděla, byla bych spokojenější.