Říše věčnosti

Říše věčnosti Originální název: Empire of Eternity

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4253-5

Moba (2011) 978-80-243-4253-5 286

Od té doby, co Napoleon Bonaparte slyšel od dobrodruha Vivanta Denona legendu o Síni věčnosti, je myšlenkami na ni jako posedlý. Staroegyptská síň totiž ukrývá tajemství věčného života a nesmrtelnosti. Je pokládána za klíč k neomezené moci a traduje se o ní, že je vyhrazena pouze těm největším králům světa. Zatímco Napoleon válčí v Egyptě, hledá inteligentní Vivant Denon z jeho pověření právě tuto tajuplnou síň. Konečně nadejde onen velký den a Napoleon plný očekávání vstupuje do objektu své posedlosti: Síně věčnosti. Avšak až do konce jeho života jej sužují pochyby, zda se nestal obětí podvodu... Čtyřicet let poté se mladý Skot Alexander Rhind pouští z pověření královny Viktorie znovu do hledání. Vyrazí do Egypta a dostane se do víru tisíciletého mysteria... (Založil/a: al-ma)

Anthony O´Neill Anthony O´Neill
*??.??.1964

Alča25
  13. 1. 2013, 17:36
Tuto knihu jsem odložila (a to se mi často nestává...) po přečtení cca 70 stran. Styl psaní byl zvláštní a děj nudný.