Templář

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0311-3

Argo (2010) 978-80-257-0311-3 377

Druhý díl "křižácké trilogie" nás zavede do Gazy roku 1177, kdy se stal zázrak, o kterém se ještě dlouho mezi následovníky proroka Mohammeda mělo hovořit. Saladin, muž, který přísahal, že osvobodí Jeruzalém od franckých okupantů, má právě zemřít v rukou lupičů, když přijde záchrana z nečekaného místa: objeví se Arn de Gothia, obávaný a čestný templář. Doma v Západním Götlandu si zatím Arnova láska z mládí Cecília odpykává své dvacetileté pokání za jejich hříšnou tělesnou lásku v gudhemském klášteře. V jeho zdech porodila Arnovo dítě, chlapce, který později vyrůstá u Arnova strýce. Uvnitř klášterních zdí vládne nelidská abatyše a za nimi probíhá krvavý boj o moc mezi rody Sverkerů a Eriků. Cecílii drží při životě pouze přátelství jedné z chovanek, Cecílie Blanky, která se později stane švédskou královnou, a naděje, že se Arn jednou ze Svaté země vrátí a z kláštera ji odvede. (Založil/a: al-ma)

janeicka
  23. 11. 2013, 13:09
Druhý díl o osudech templáře Arna je daleko zajímavější než ten předchozí, protože se děj částečně přesouvá do Svaté země, kde právě Saladin shromažďuje své síly, což vše vrcholí ve známé bitvě u Hattínu a následném znovudobytí Jeruzaléma. Velmi povedené střídání linie ve Svaté zemi a v severském Gudhemu, tentokrát se nám představí život v ženském klášteře.