Království na konci cesty

Království na konci cesty
Originální název: Riket vid vägens slut
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0446-2

Argo (2011) 978-80-257-0446-2 408

Třetí díl "křižácké trilogie", v němž se Arn vrací roku 1192 ze Svaté země do götlandského kláštera Varnhem a po překonání nových nesnází konečně uzavře sňatek s milovanou a věrnou Cecílií. Vystaví si několik hradů a po téměř dvě desetiletí pomáhá udržovat v Götlandu mír. Nakonec však nové boje o uprázdněný trůn vyvolají válku s Dány, v níž Arn ztratí syna a sám je smrtelně zraněn. (Založil/a: al-ma)

janeicka
  3. 2. 2014, 11:10
Poslední díl křižácké trilogie mi přišel z celé série nejslabší, skoro nic se zde nedělo a pořád se jen zbrojilo a stavělo :-) Arn se konečně po dvaceti letech vrátil ze Svaté země a skoro ihned se začala připravovat na další válku. Bohužel se dvou bitev dočkáme až teprve na posledních dvaceti stránkách knihy, které by prospělo předchozí krácení děje. I tak jsem si tuto historickou fresku ráda přečetla, za nejlepší díl bych označila druhou knihu s názvem Templář.