Diana - Její nový život

Originální název: Diana: Her New Life

Columbus - 1995
ISBN: 80-85928-02-7

Columbus (1995) 80-85928-02-7 212

S pomocí několika nejbližších přátel a rádců princezny z Walesu mohl Andrew Morton, autor knihy Diana, její pravdivý příběh, opět nahlédnout za drápérie oficiální královské propagandy a vylíčit, jak se Diana, jež se stala princeznou dříve, než dosáhla dospělosti, nyní učí být paní vlastního osudu, a nikoli jen palácovou loutkou. Morton odhaluje spory a intriky, které stály v pozadí rozluky s Charlesem, a tlumočí Dianiny osobní názory na odchod z veřejného života či na možnost nového manželství.

Kniha navazuje na dílo Diana - Její pravdivý příběh. (Založil/a: andrea.n)

Andrew Morton Andrew Morton
*??.??.1953

pove
  30. 12. 2011, 19:29
Pěkně popsáno, co z toho všeho je pravda - nedokážu posoudit. Každopádně jsem to přečetla jedním dechem, ale že by to ve mně zanechalo výraznější stopu, to ne.
D.-e.-e.-
  3. 2. 2013, 15:42
Stejně jako u prvního dílu nemohu popřít, že jsem díky knize získala nějaké informace. Mám ale zato, že je špatně napsaná nebo se nezdařil její překlad, popřípadě obojí. Strohý až chudý jazyk a novinářský styl mi také vůbec nevyhovoval. Nevyvolával ve mě ani ty nejmenší emoce, které od tak silného příběhu, jakým Dianin bezpochyby je, podvědomě očekávate. Čím hlouběji knihu prožívám, tím ji považuji za zdařilejší. Zde se žádné pocity nedostavily, což je, myslím, obrovská škoda.
jana80
  14. 3. 2012, 21:12
Kniha se mi četla dobře. Pomohla mi udělat si obrázek o této zajímavé ženě a také o způsobu života v královské rodině.