Mezipatro

Mezipatro
Originální název: Girl on the landing

Kniha Zlín - 2011
ISBN: 978-80-87162-96-5

Kniha Zlín (2011) 978-80-87162-96-5 280

Hlavním hrdinou románu Mezipatro je Michael Gascoigne, jehož zdravotní stav – zejména psychická stránka – vyžaduje užívání léků. Po spontánním rozhodnutí, že léky brát přestane, protože mu svět už dlouhou dobu připadá černobílý, dostane jeho život až nečekanou škálu barev. Při návštěvě přátel v Irsku uvidí při prohlížení obrazů na zdi nejasně vymalovanou dívku v zeleném. Ta je jen přeludem, hlavní hrdina ji však během příběhu stále potkává v halucinacích. Jako by jí naslouchal a ona vedla jeho ruku... A ne bez následků. Kniha nesmírně čtivým a napínavým způsobem polemizuje o dvou tvářích jednoho člověka, které jsou v současné moderní společnosti tak běžné. (Založil/a: al-ma)

Paul Torday Paul Torday
*01.08.1946 - †2013

zelvicka
  7. 8. 2011, 20:43
Popis knihy zní jednoduše, ale některé věci jsou i po přečtení stále záhadou.
Jinak Mikey je asi príma kluk na procházky v lese.

Rozhodně použit zajímavý (i když ne zcela originální) námět a zajímavě rozveden.
Zuzanka89
  15. 12. 2015, 17:01
Čtivá kniha s postupně dávkovaným napětím. Zajímavý pohled na profil duševně nemocného člověka. Překvapilo mě, že žánr je úplně jiný než Lov lososů v Jemenu, rozhodne ne nějaké oddechové čtení :-)
strakapoud
  28. 3. 2013, 22:56
Autor dost riskoval. Začátek se čte strašně těžko. Až postupně čtenář začne chápat, když vydrží, že to má docela dobrý důvod. Vývoj je částečně předvídatelný, ale nakonec čtivý. Jen mám trochu špatný pocit z toho, že víc než půl knihy jsem měl pocit, že se pořád scéna teprv chystá, že pořád probíhá teprv expozice. A zbylé fáze byly neúměrně rychlé.