Umění snít

Umění snít Originální název: The Art of Dreaming

Volvox Globator - 1998
ISBN: 80-7207-202-1

Volvox Globator (1998) 80-7207-202-1 230

Don Juan kdysi nazval snění čarodějů "bránou k nekonečnu", která snivci otevírá jiné skutečnosti. Toto snění neznamená něco si přát a snít o tom, nejde o obyčejné sny. Castanedovi trvalo patnáct let, než prolomil hranici druhé pozornosti a poznal kontinuitu don Juanova učení, kterou mu zastíralo neustálé přecházení z jedné pozornosti do druhé. "Umění snít" odkrývá tento nový vhled do světa čarodějů a popisuje první čtyři brány, jimiž snivec na své pouti prochází za hranice tohoto světa. (Založil/a: Mirko King)

Kordulka
  28. 1. 2016, 23:35
Zajímala jsem se svého času o umění snění, pokoušela jsem se ovládat své sny, četla jsem i jiné knihy o umění snění. Tato kniha o této možnosti vypráví.
Saphir lune
  11. 3. 2016, 19:02
Nevzpomínám si, že bych někdy četla tolik sugestivní knihu, při čtení jsem měla skoro pocit, že jsem hypnotizována. Popisy různých stavů vědomí byly natolik živé, elegantně popsané, že jsem neměla problém věřit, že autor to s pomocí těch "podpůrných látek" opravdu takto prožíval. Některé myšlenky v knize mi vyloženě naháněly hrůzu, nejsilnější pro mě byla kapitola Žena z kostela.