Předvečerní láska

Originální název: Love in The Afternoon

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-608-9

Domino (2011) 978-80-7303-608-9 258

Beatrix Hathawayová měla vždy raději procházky v přírodě než bály. Ano, několikrát se již zúčastnila společenských sešlostí londýnské smetánky, ale žádný z přítomných mužů v ní neprobudil něžné city. Postupně se smířila s tím, že láska nemá v jejím životě místo, a pokud se nerozhodne zůstat starou pannou, nezbude jí než uzavřít sňatek z rozumu.
Kapitán Christopher Phelan je pohledný voják, jenž má v úmyslu pojmout za ženu poněkud ordinérní Prudence Merterovou. Té však připadá nudný a vlastně se jí ani nechce odpovídat na jeho dopisy z fronty. Psaním odpovědi tudíž pověří Beatrix a ta, protože v Christopherových slovech cítí osamělost a bolest, skutečně napíše jménem své přelétavé přítelkyně dopis plný citu.
Netrvá dlouho a zprvu nezávazná korespondence přeroste ve vzájemnou výměnu láskyplných vyznání. Když se Christopher konečně vrací domů, je pevně rozhodnut oženit se s dívkou, jejíž city mu pomohly přestát válečné peklo. Bohužel netuší, že pisatelkou všech těch něžných slůvek nebyla Prudence, nýbrž Beatrix – pro niž se dobrý úmysl proměnil v bolest z neopětované lásky… (Založil/a: TeddyM)

Bloodym
  10. 12. 2013, 20:37
Chudák Christopher, ten v tom byl vlastně naprosto nevinně. Příjemný román, kterým jsem si zkrátila nedělní večer na koleji.
Adri-Anna
  30. 4. 2015, 12:41
Asi nejlepší díl ze série Hathawayovi a možná z těch všech historických romancí co autorka napsala. Díky tématu války jsem poprvé věřila, že je hlavní hrdina nějak narušený (přeměny sirotků v bohaté pány apod. byly divné) ...ale konec snění o hříšně sexy gentlemanech :-D je třeba návrat do reality :-)
baji16
  13. 1. 2015, 20:59
Sérii Hathwayových mám ještě raději než Čekanky. Postavy mají moje sympatie hlavně díky jejich charakteru a vtipu. Nevím proč, ale věčně sarkastický Leo je nejlepší :-))) Ovšem tato kniha je moje top ! Je jinak pojatá a smyslnost se tady střídá s vtipem a Christopher.....co dodat ! :-)))