Lekce z lásky

Leda - 2008
ISBN: 978-80-7335-158-8

Leda (2008) 978-80-7335-158-8 219
Rozmluvy (2008)

„Lekce z lásky“ zaujmou patrně každého, kdo si prožil nějaký vztah. Krok po kroku se tu totiž mapuje jeden milostný příběh, od počátečního rozechvění, vzrušení a naplnění až po první trhlinky, rozčarování, rozchod a utrpení. To vše takřka každý z nás prožil a zklamání z toho, že naše pocity věru nejsou jedinečné, bohatě vyváží poznání, že v milostných průšvizích nelítáme sami. De Botton přesně vystihuje a rozebírá pocity a stavy, které jsme zažívali, ale možná jim tak úplně nerozuměli; mimo jiné je tu kapitola o nelehkém rozhodování, kdy a jak říci „Miluji tě“, a další o nástrahách vnucování vlastních estetických kriterií (aneb jak své milé taktně sdělit, že její boty jsou prostě příšerné).

Lekce z lásky jsou povedený experiment s románovou formou (napůl román, napůl esej), knížka citlivá a zároveň intelektuálně provokativní. (Založil/a: al-ma)

#vztahy

Olwyn
  26. 6. 2012, 21:19
Zaujala mě anotace. Jenomže posledních asi 50 stránek bylo hotové utrpení... Někdy mi přišlo, že se autor příliš dlouho zdržuje u jedné myšlenky, až od ní nakonec odběhne a nedokončí ji úplně...