Musíme si promluvit o Kelvinovi

Originální název: We need to talk about Kelvin

Kniha Zlín - 2010
ISBN: 978-80-87162-80-4

Kniha Zlín (2010) 978-80-87162-80-4 269

podtitul: Vesmír a co o něm prozrazují všední věci

Po velmi úspěšném titulu Kvantová teorie nikoho nezabije přichází i autorova nejnovější publikace – Musíme si promluvit o Kelvinovi. I zde se Chown pokouší všedním jazykem přiblížit i laikům problematiku vzniku vesmíru, významu nekonečné rozmanitosti a pestrosti světa, ve kterém žijeme, záhadu tmavé noční oblohy, která by teoreticky měla zářit stejně jako povrch typických hvězd nebo původ železa kolujícího v naší krvi.

Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál, vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšte se na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru. S upřímností sobě vlastní autor prohlašuje některé běžně uznávané závěry za nesprávné. Většina astronomů se tak v jejich interpretaci mýlí.

Jeho nová kniha rozhodně změní způsob, jakým vidíte svět. Chown vám jako určitý průvodce umožní číst kosmická znamení anebo, slovy Williama Blakea, "vidět svět v zrnku písku". (Založil/a: al-ma)

paja777
  31. 10. 2012, 20:57
Skvělá kniha. Připadala mi jako taková fyzikální detektivka :-). Je psána neuvěřitelně čtivě. Hned se vrhnu na další díla Marcuse Chowna!