Největší show pod Sluncem

Dokořán - 2011
ISBN: 978-80-257-0410-3

Dokořán (2011) 978-80-257-0410-3 407
Argo (2011)

Biologická evoluce není "pouhou teorií", ale skutečností. Probíhá po miliardy let a vedla ke vzniku tolika podivuhodných životních forem, že si zaslouží označení za největší show na Zemi; a toto velkolepé představení přitom nepotřebovalo žádného režiséra. Současně se ale evoluce odehrává i přímo před našima očima, můžeme ji zaznamenat na sloních klech i ve vrtění psího ocasu.

Kniha známého britského biologa a popularizátora vědy nám ukáže fungování evoluce z mnoha pohledů, od paleontologického záznamu přes molekulární genetiku a vývoj embrya až po domestikaci zvířat či to, jak se historie života promítla do geografického rozšíření současných druhů. (Založil/a: al-ma)

Hledající
  8. 10. 2016, 8:39
Osobně mám "Boží blud" raději, ale aspoň zde autor není tak rétoricky "protikreacionistický", i když samozřejmě hájí postoj evolucionisty. Což naprosto chápu a s autorem zcela souhlasím. Co mě ale mrzí, jsou tentokrát naopak "výpady" čtenářů Dawkinsových knih proti věřícím (napříč spektrem hodnocení Dawkinsových děl), větší tolerance k jinému názoru by neškodila. Tento svůj postoj jsem blíže popsal při hodnocení "Božího bludu".
seanito
  14. 10. 2015, 10:39
Pět hvězd. Úžasný pohled vědce, který se snaží vyvrátit něco tak nevyvratitelného, jako je... lidská blbost. Dějiny naší Země v krásné formě doplněné o mnoho nevšedních zajímavostí.
knuP HNF
  16. 1. 2015, 23:13
Tuto knihu by si měl přečíst kazdý clovek na nasi krasne modre planete, a hlavne ty co v veri v boha a podobne zhovadilosti, aby prestali žít zaseknuti v době pred 2000 lety podle nejake zhovadele knihy atd. Otevreli oci a začli brat na vedomi evoluci podlozenou vedeckymi dukazy. Človeku zustava rozum stat nad tim ze nekdo muze v dnesni dobe verit v boha a jemu podobné...
Jinak uzasna kniha kde se človek dozví spoustu informaci a netusenych souvislostí o evoluci.