Královské spiknutí

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0414-1

Argo (2011) 978-80-257-0414-1 244

Zabili krále a pokusili se svalit vinu na dva muže. Ale špatně si je vybrali. Royce Melborn, zkušený zloděj, a jeho žoldácký přítel Hadrian Blackwater si žijí vcelku spokojeným životem a čas od času vyřizují finančně výhodné úkoly pro věčně konspirující šlechtu, ovšem jen do té doby, než se stanou nic netušícími obětními beránky ve spiknutí za účelem zavraždění krále.
Jako odsouzenci na smrt mají jen jednu šanci na únik, a tak začíná jejich příběh plný zrady a dobrodružství, soubojů a magie, mýtů a legend.

První ze série šesti relativně samostatných románů série nám představuje dvojici svérázných hrdinů, kteří si získali srdce čtenářů i přes nevelkou propagaci a vydání u drobného nakladatele. Sullivanův cyklus je důkazem, že klasická fantasy není mrtvá, pokud se jí chopí talentovaný vypravěč vyhýbající se četným klišé. (Založil/a: al-ma)

Michael J. Sullivan Michael J. Sullivan
*??.??.1961

Garis
  22. 10. 2011, 10:01
Po přečtení prvních stránek my bylo jasné že to nebude jen tak obyčejná kniha. Ano není. Je to totiž všechno jen né fantasy. Z elfů jsou zde udělány potulná krvelačná zvířata a jsou zminovány asi ve dvou větách.Ostatní pojmy jako magie, draci, skřeti jsou tam zmiňována spíše jako doprovod. Ale v knize nijak nevystupují. Na konci knihy se to trochu rozjíždí a přeci jenom tam je ve "třech" větách popsána magie...:-( Můj názor? Pokud máte rádi kvalitní knihy o fantazii tak tuhle rozhodně ne-e.
petr92
  2. 4. 2014, 15:41
Sice se nejedná o fantasy na jaké je většina čtenářů zvyklá, ale jak jsem se pustil do knihy tak jsem nemohl skončit. Takže kniho za sebe můžu komukoliv doporučit.