Můj obyčejný život - Běh od revoluce do Evropy a ke Zlatému míči

Můj obyčejný život - Běh od revoluce do Evropy a ke Zlatému míči
Originální název: La mia vita normale. Di corsa tra rivoluzione, Europa e Pallone d'oro

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0401-1

Argo (2011) 978-80-257-0401-1 168

Životní příběh žijící legendy českého fotbalu Pavla Nedvěda, který v srpnu 2009 oznámil ukončení své fotbalové kariéry. Už jako sedmiletý či osmiletý začal kopat za Tatran Skalná, jako čtrnáctiletý hrál za tehdejší TJ Škoda Plzeň, v osmnácti za Duklu, později za Spartu Praha, Lazio Řím, turínský Juventus. Vlastní sportovní úspěchy líčí skromně, velmi lidsky a stejně se staví i ke konci své fotbalové kariéry: vidí v něm dobrý závěr sportovní dráhy, která byla jeho životní láskou. (Založil/a: Matteo)

Pavel Nedvěd Pavel Nedvěd
*30.08.1972

Matteo
  6. 7. 2011, 21:02
O sportovcích a fotbalistech obecně se mnohdy tvrdí, jací to jsou nevzdělanci a hlupáci, co jen kopou do "meruny". Chyba lávky, Pavel Nedvěd má opravdu co říct a nezní to rozhodně hloupě, jako nějaké bláboly přeplacené hvězdičky moderní mašinerie zvané sport. Knížku jsem přečetl jedním dechem a opravdu mě bavila od začátku až do konce. Dozvěděl jsem se z Pavlovi strany zase řadu nových věcí, a i když se sem tam s něčím neztotožňuji, tak ho obdivuji za to, co dokázal. Ať už popisuje dětství, začátky vztahu a bydlení s Ivanou, přes kariéru ve Spartě, Laziu nebo až k samotnému Juventusu, je opravdu dobře sepsaná autobiografie. Sám si ji chci ještě pořídit v originále a postupně se jí probrat v italštině. Jedna z knížek, které řadím mezi své opravdu nejoblíbenější a rád se k ní vracím a čtu si třeba jen úryvky.