Vzpoura

Vzpoura Originální název: Wolfsbane

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3102-0

Knižní klub (2011) 978-80-242-3102-0 352

Druhá kniha trilogie Smečka.

Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí... Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná... (Založil/a: La Fiera)

Andrea R. Cremer Andrea R. Cremer
*01.08.1978

Bloodym
  16. 12. 2013, 20:37
Druhý díl mě překvapil, měl jen z menší části schéma, které jsem očekávala. A to je velké plus. Callu užírají výčitky a záchranná akce, to jsem tak nějak čekala. Ale linku z hledači a Shayem, tu tedy ne, tím mě autorka překvapila. Takže knihu musím hodnotit pozitivněji než první díl.
PeťkaW.
  17. 7. 2012, 20:11
Oproti prvnímu dílu, v tomto se alespoň pořád něco děje a nejde jen o vnitřní tlachání hlavní hrdinky. Příběh se rychle a dobře čte, ale nějak mě nedokázal chytnout za srdce. Některé pasáže byly zbytečně přeplácané a celková výstavba příběhu je občas dost zamotaná a historie nesrozumitelná. Dalo se by se to napsat určitě jasněji a přehledněji. Sérii ale dočtu, když mi chybí už jen poslední díl.
trynitrix
  20. 12. 2011, 17:10
Samozřejmě na Smečku to nemá ale taky se mi Vzpoura líbila teda spíš až od kapitoly Peklo jsem to hltala tam se konečně začalo něco dít :-) A jsem zvědavá na poslední třetí díl jak to konečně vše dopadne :-)
Janice001
  12. 11. 2014, 18:46
Rozhodně lepší, než první díl. V této knize je mnohem více děje a není tam spousta holčičích scének a výlevů. Ze začátku jsem sice děj moc nechápala, ale postupně se všechno vysvětlilo a kniha dostala logiku. Teď jsem ráda, že mi kamarádka koupila 1. díl k narozeninám, a že jsem si mohla, zatím, půlku serie přečíst.
Blondie
  30. 5. 2012, 18:28
Fantasy - to je moje. I tahle série má něco do sebe, celkem nový a chytlavý nápad. Co ale nemůžu vystát je ten rádoby "běžný" rozhovor teenagerů a zvlášť mi v něm vadí obecná čeština. To musí všichni mladí lidé mluvit jako pitomci? (To bude ale asi bohužel chyba překladatelky...)
gggulas
  26. 11. 2011, 10:58
Myslím, že Smečka se nemůže srovnávat s touto knížkou. Osobně se mi líbil první díl více, než druhý. Je pravda, že se od první stránky v knížce něco děje, ale mám ráda pořádek v postavách a tady to opravdu nejde. Moc postav, moc neustálého řešení a ani chvilka zastavení se. Ale... můj názor..
Aria85
  8. 9. 2011, 13:12
Vzpoura mě dostala. Po přečtení Smečky jsem měla trochu rozporuplné pocity, co od dvojky očekávat, ale měla jsem zbytečné obavy. Od první do poslední stránky se něco děje, nedokázala jsem se od toho odtrhnout. V některých úsecích mě děj i překvapil. Velmi dobré :) Pětibodová stupnice je málo, dala bych tak 9/10
MichalaT.
  28. 9. 2016, 23:11
Tahle kniha mě naprosto dostala, shltla jsem ji za jeden den a hned potřebovala pokračování. Klidně by to mohl někdo zfilmovat, vůbec by mi to nevadilo :-)
*Terez*
  23. 7. 2012, 20:51
S hledači se kniha posouvá na úplně jinou úroveň. Více zvratů,více propletené osudy a hlavně se zde objevuje má vélmi oblíbená postava: Connor a spolu s ním i Adne,u kterých mě jejich vztah zajímal nejvíce a čekala jsem,jak to s nimi skončí,i když to bylo předem celkem jasné... Zároveň mi chybí Ren (Ano,patřím k Ren teamu)... Knížku bych ohodnotila na takových 95% :))
Sylvia
  16. 2. 2012, 13:57
Už od první stránky jsem se nemohla odtrhnout! Je to skvělá knížka. Neustále napětí, a v některých části byli jako skutečné!! Skvělá kniha! Už se těším na další díl!!