Vypálené stíny

Vypálené stíny

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2155-5

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2155-5 344

9. srpen 1945, Nagasaki. Hiroko Tanaka stojí na terase svého domu. Má na sobě kimono s černými jeřáby a přemýšlí o nadcházející svatbě s Konradem Weissem. Pak, zničehonic, se jí svět rozplyne před očima. Hiroko přežije atomový výbuch, ale jako jedinou vzpomínku na to, co kdysi milovala, má do zad vypálené obrysy majestátních ptáků z kimona. Vypraví se hledat nový život ke Konradovým příbuzným do Dillí, kde se zamiluje do Sajída Ašarafa. Ale ztráta vlasti, staré rány i nové světové konflikty se odrážejí v životě rodiny, kterou osud zavede do Indie, Pákistánu i do New Yorku.

(zdroj: www.kosmas.cz) (Založil/a: kvileni)

Gallienus
  18. 9. 2015, 20:22
Moc hezký příběh, u kterého by někdo klidně mohl říct, že si autorka docela libovala v emočním vydírání..., a já bych s ním musel souhlasit. Nic to ovšem nemění na tom, že se mi to velmi líbilo a nejspíš si i knihu seženu, protože se k ní budu jistě časem chtít vrátit. Musím autorce poděkovat za připomenutí slova hibakuša, zapomněl jsem jeho význam... Tato kniha asi každému nesedne, ale mě potěšila.