Lazarova krypta

Originální název: The Lazarus Vault

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-940-8

BB art (2011) 978-80-7381-940-8 368

Osm století lží ukrývá smrtící tajemství.

V centru Londýna stojí pohádkově bohatá banka Monsalvat, obestřená tajemstvím. Když její představitelé pozvou chudou postgraduální studentku Ellii Stantonovou a nabídnou jí místo ve své firmě, připadá jí tato příležitost příliš dobrá, než aby se dala odmítnout.
Banka však není taková, jak se jeví na první pohled. Ellie si brzy uvědomí, že její život náleží novým zaměstnavatelům – a ti sledují každý její krok, neboť v jejich středověkých kryptách se nachází přísně střežený mocný poklad, nerozborně spojený s Elliinou vlastní minulostí. Ellie se tak musí pustit do závodu s časem. Její jediná naděje spočívá v tom, že odhalí tajemství ukryté ve staré kryptě. To je však teprve začátek.... (Založil/a: Barborelka)

Al-Borak
  6. 2. 2013, 20:47
Kniha mě docela překvapila. Přestože jsem si nejdříve myslel, že jde o průměrnou literaturu, kniha mě hned chytla. Autor umí psát poutavě a hrát si s napětím. Zklamal mě jen závěr, od kterého jsem čekal trochu víc.
Bella
  30. 9. 2014, 11:07
Knihu jsem si jako obvykle vybrala podle popisu na obálce, který mě docela zaujal. Tím, že se k knize střídaly dva příběhy v odlišném století jí činilo napínavější, ale pro mě také méně přehlednou a na konci jsem nepochopila, jaký rozdíl by udělalo, kdyby se rozdělila na dvě části. Konec mě dost zklamal, vůbec žádné překvapení kromě náhle objeveného sentimentu.
Kristí
  3. 11. 2014, 17:21
Knihu jsem si vybrala dle upoutávky na předsádce. Byla napínavá, ale na konci se nějak zamotala a dopadla tak nijak...čtení ale bylo poutavé.
el.en.ka
  17. 1. 2012, 16:24
U této knihy mě velmi zaujala upoutávka na zadní straně knihy, proto jsme se rozhodla si jí koupit. Nevím jestli to byla správná volba. Moje počáteční pocity z ní byly velmi kladné, ale jak jsme se pomlau blížila ke konci, tak spíš převládlo zklamání. Vše bylo rozuzleno někde za polovinou knihy. Takže překvapivé finále se nekonalo. Za mě tak 3 hvězdy maximálně.