Originální název: Les Egyptiennes

Euromedia Group - 2001
ISBN: 80-242-0577-7

Euromedia Group (2001) 80-242-0577-7 310

Kniha význačného francouzského egyptologa nabízí překvapivý a fascinující pohled na faraonskou společnost, v níž byla žena pokládána za rovnoprávnou s mužem ve všech oblastech, v duchovních stejně jako v materiálních. Příběhy odehrávající se na barvitém pozadí egyptských reálií dávají odpověď na otázky, jak ženy ve starém Egyptě vládly, jak se oblékaly, líčily, jak vychovávaly děti, jakým činnostem se věnovaly a jaké místo zaujímaly v náboženském kultu, dokonce jak byly pohřbívány. (Založil/a: Michelle8)

Ariko
  7. 9. 2014, 15:38
Líbí se mi líčení života egyptských žen formou konkrétních příkladů. Čtení tím ubíhá jako po másle :)
Ducii
  21. 7. 2013, 16:19
Krásná ukázka toho, že současná role ženy ve společnosti rozhodně není přirozená a daná od vzniku země a že feministky nejsou potrhlé ženské nenávidějící muže. Opravdu zajímavá kniha o tom, jak byli muž a žena rovnoprávnými partnery v jedné z nejstarších a dle mého názoru intelektuálně nejvyspělejších říší v lidských dějinách. Máme se ještě mnoho co učit.