Známý neznámý Lennon

(Založil/a: Michelle8)

Sandra Shevey Sandra Shevey

dollyk
  11. 1. 2017, 18:21
S knihami, které mají biografickou tématiku, mám problém. Ne, že bych je nečetl, protože mě nebaví, ale je občas těžké ztotožnit se s názorem autora, protože pokud má být taková kniha skvělá, je nutné, aby sám autor zaujal nějaké stanovisko. Čistě faktografické vyprávění člověka neuspokojí a když, tak jen vyjímečně. Tuhle knihu jsem četl asi před dvaceti lety a tehdy jsem podobné věci (protože Beatles a beat generation a hippies mě svou myšlenkou vzpoury proti konvencím byli blízcí) hltal. Ovšem tahle knížka je napsaná tak dobře, že jsem měl ve svém zanícení pocit, že je mým idolům trochu ubližováno. Dnes už se nikdo nepozastaví nad tím, že lidé, kteří mají sílu a moc měnit lidi a působit na ně, jsou latentní narkomané, komplikované osobnosti a rebelové každým coulem, tehdy mi to mé představy trochu dehonestovalo. Takže před dvaceti lety bych dal tři hvězdy za to, že se mi autor naváží do mého osobního obrázku Lennona, dnes je dám proto, že se do něj navážel málo. A taky za to, že posledních 15 let jeho života je tu popsáno jen, jako by byly trapným epilogem po éře Beatles.