Růže a meč

Růže a meč Originální název: Rose und Schwert

Naše vojsko - 1995
ISBN: 80-206-0474-X,

Naše vojsko (1995) 80-206-0474-X, 174

Růže a meč zahajuje skvělou historickou epopej líčící pohnutý život Karolíny de la Romme Allery. Karolína, mladá hraběnka, není pouze krásná a okouzlující. Také jezdí na koni jako ďábel a s kordem umí zacházet jako kavalír. A pro lásku je horkokrevná komtesa jako stvořená. Albert, její «velká láska», padne ve válce. Ale sám Napoleon, její milenec, jí nabízí vášnivou náhradu. Milostný poměr s císařem ji často přivádí do bezvýchodných situací. Ale ona zdárně projde dobrodružstvími, při nichž jiní umírají. Piráti, pokrytecké jeptišky, galantní šlechtici, cirkusáci, chudí a bohatí, pestrá je paleta jejích přátel i nepřátel. Trpí v temných kobkách a sní v luxusních ložnicích. Ale přes všechna milostná dobrodružství se sžírá touhou po tajemném neznámém, který jí pomohl v největší nouzi.

Tento román se odehrává na historickém pozadí francouzských dějin v letech 1814/15. Dvě významné historické postavy, Napoleon a neprůhledný intrikán, kancléř Fouché, jsou účastníky ve spádné hře, která se před námi odvíjí jako skvěle vypravený film. (Založil/a: Barborelka)

Sandra Paretti Sandra Paretti
*02.05.1935 - †13.03.1994