Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo
Originální název: Only you can save mankind
Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Talpress - 2014
ISBN: 978-80-7197-543-4

Talpress (2014) 978-80-7197-543-4 184
Talpress (1998) 80-7197-141-3 186

První kniha z volně navazující trilogie o Johnny Maxwellovi.

Johnnymu Maxwelovi je teprve dvanáct, ale jeho starosti by mu možná nezáviděl leckterý dospělý. Rodiče spolu v poslední době nevycházejí právě nejlépe, ve škole má práce až nad hlavu a ke všemu se ještě stane zvláštní věc, která mu zkomplikuje život. Johnny, jako většina dětí jeho věku, rád hraje počítačové hry. Když se ve hře Jen ty můžeš zachránit lidstvo dostává do finále a má zničit poslední lodě zlých mimozemšťanů, objeví se na obrazovce jeho počítače nápis: "Nestřílej, vzdáváme se." Mimozemšťané požádají Johnnyho o pomoc proti krvežíznivým lidem, kteří se snaží je vyhubit. (Založil/a: Tanmut)

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

wwwhisk@s
  7. 7. 2013, 10:25
Dala bych tři hvězdičky, ale několik faktorů mě přinutilo jednu přidat. Za prvé, ten nápad je opravdu originální. Za druhé, vyskytuje se tu několik opravdu dobrých myšlenek. Za třetí, napsal to Terry Prachett.
Novinha
  9. 2. 2012, 16:58
Sci-fi kniha určená mladším čtenářům, která se jako oddychová příjemně čte i dospělému. Johnnymu je dvanáct (mimochodem Johnny se píše s dvěma N, ale z názvu knihy jedno N vypadlo). Stane se součástí počítačové hry a místo, aby mimozemšťany střílel, slíbí, že jim pomůže. Postavy včetně Johnnyho kamarádů jsou věrně vykreslené. Pobavily mě některé narážky (počítačové pirátství, ženevská konvence, Vetřelec). Na druhou stranu je příběh trochu jednodušší a postava Kirsty mi připadala poněkud šablonovitá. A taky už mi nějakou dobu není dvanáct...
hawranek
  4. 5. 2012, 11:31
Opravdu pro mladší čtenáře, ale příjemné odpočinutí pro ty starší. Každopádně Johnny a mrtví je lepšejším.
Jiří Felsenberg
  7. 2. 2014, 21:03
Kdyby všichni pařiči byli tak citliví a ohleduplní jako Johny :-) Zajímavé, jako ostatní nezeměplošské knihy, ale jednou, dvakrát, třikrát za život stačilo. Víte někdo o ostatních dílech o Johnym?
PinkPants
  30. 1. 2016, 9:03
Asi kdybych touhle knížkou začínala, tak by to bylo něco jinačího, ale oproti Zeměplochám mi tam chybí trochu spád. Na to kolik má knížka stránek mi přijde že se trochu táhne.
Zo
  31. 10. 2015, 17:08
Rozhodně zajímavá kniha. Na zeměplošskou sérii to sice není, ale i tak se v ní dá najít spousta pěkných myšlenek. Při čtení na mne občas padala stísněnost z Času zkoušek, ačkoli se to na ději vlastně až tak nepodepisovalo. Ale Kirsty mi celkem dost lezla na nervy.