Originální název: Johnny and the Dead

Talpress - 2014
ISBN: 978-80-7197-544-1

Talpress (2014) 978-80-7197-544-1 184
Talpress (1999) 80-7197-048-4 182

Druhý díl série o Johnnym, s nímž jsme se setkali poprvé v knize Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo. Tentokát Johnny zjistí, že on jediný je shopen vidět duchy mrtvých lidí pohřbených na místním hřbitově. Dozví se, že magistrát chce hřbitov zrušit, pozůstatky mrtvých přestěhovat a vzniklé pozemky zastavět. Když to oznámí svým novým známým, dojde mezi nimi k velkému zděšení. Oni se stěhovat nechtějí a jsou pro to ochotni leccos podniknout. Bohužel jejich svět je nehmotný, a tak si musí vypomoci telekinezí a podobnými metodami, které fungují v obou světech, hlavně na telefony, televize a počítače. Být mrtvý neznamená být hloupý, a tak začíná lítý boj o hřbitov, který je jejich domovem. (Založil/a: Tanmut)

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

togaf
  30. 5. 2011, 8:10
Johnny a mrtví není tak originální, vtipný a překvapující a všechny ty adjektiva, která by se dala přiřadit k Zeměploše. Ale pořád je to Pratchett a tudíž je zaručena dobrá zábava. Největším plusem téhle knížky jsou suché poznámky Johnnyho a jeho kamarádů - těch živých.
soniaf
  28. 12. 2011, 6:30
Netradiční a nepráven opomíjený Pratchett. Z trilogie o Johnym můj nejoblíbenější díl. Prostředí, příběh i charaktery jsou vylíčeny s náznakem pratchettovi pozdější tvorby Zeměplochy tak, jak ho máme všichni rádi.
hawranek
  26. 4. 2012, 7:50
Není to sice Zeměplocha, ale myšlenka a styl je okouzlující, stejně jako většina Pratchettových knih. Ode mně si 4* rozhodně zaslouží :-)
Neo_3Dfx
  24. 4. 2016, 17:20
Další díl Johnyho - tak trošku ze záhrobí - určitě doporučuji všem milovníkům TERRYHO stylu. Je to sice série pro děti, ale je to pro všechny věkové kategorie.
virus5
  9. 6. 2012, 22:29
myslim,že lepší než Zeměplocha, aha, minimálně 1oo znaků, Zeměplocha je barevnější, ale tohle je podle mého charakterově vtipnější... je to něco jako Stopařův průvodce a Dirk Gentley, bych řekl