Stopař

Stopař Originální název: The Pathfinder

Mladá fronta - 1968
ISBN: 23 - 101 - 68

Mladá fronta (1968) 23 - 101 - 68 183

Děj románu se odehrává v polovině osmnáctého století.V té době se Anglie snažila utužit své panství v Novém světě.V Americe se střetávala hlavně s francouzskými zájmy,ale i konflikty,ke kterým docházelo v Evropě,se záhy přenášely na půdu kolonií....Na obou stranách se jich účastnili indiáni,střídajíce mnohdy své místo v konfliktu.... (Založil/a: Francoa)

whack
  19. 2. 2015, 16:10
Obdobie konkvistádorov je časť ľudských dejín, ktorá sa mi snáď zo všetkých najviac hnusí. Tá všadeprítomná ctižiadostivosť, hra na šľachetnosť a falošný hrdinovia, ktorí sa najprv nepriateľovi úctivo uklonia a potom mu strelia do chrbta. Doslova jediným pozitívom v tomto príbehu bola Mabel, ktorá ako jediná zo zúčastnených vyjadrovala aspoň občas radosť z krás okolitej prírody a nechuť z neustáleho bojovania s "divochmi", ktorí, pravdupovediac, mali na odpor voči belochom plné právo.