Slečna Pettigrewová začíná žít

Slečna Pettigrewová začíná žít Originální název: Miss Pettigrew lives for a day

Columbus - 2009
ISBN: 978-80-7249-265-7

Columbus (2009) 978-80-7249-265-7 206

Slečna Pettigrewová je vychovatelka středního věku, která si šlape po štěstí. Jednou ji zprostředkovatelská agentura pošle místo do domácnosti s dětmi do bytu zpěvačky nočního klubu. V průběhu čtyřiadvaceti hodin se její život totálně změní. (Založil/a: Michelle8)

alča87
  17. 12. 2013, 21:21
Když se podívám na rok, kdy autorka knihu napsala, musím dát plný počet. Začala jsem ji číst jenom proto, že jsem znala film a popravdě, byla ve slevě. A nelituji, že jsme si ji koupila.
Milá a vtipná kniha, která mě bavila. Slečna Pettingrewová si mě zcela získala a strašně moc jsme jí přála, aby byla šťastná. Moc jsem ji fandila a byla jsme ráda, že se jí život začíná úplně měnit. Je vtipná, laská a chvílemi naivní, ale je svá.
Tanmut
  31. 3. 2013, 14:32
Nejsem já to smolař? Když hledám postmodernu, najdu dívčí román, když hledám humoristy, dostane se mi románu ženského.
Ale ne, nejsem, rád jsem si slečnu Pettigrewovou přečetl. Dnes, kdy Pět Desítek Spoutaných Otroků má Sex V Praze s Obnaženými Šedými Hračkami a tak hrůzně, působí tato starosvětská novela jako bílá perla mezi těmi Temnějšími.
Kniha se hemží mužskými archetypy a samozřejmě zvítězí ti nejsympatičtější, zatímco grázlové dostanou napřesdržku. Literárně vkusný náhled do ženského světa.
Rames
  4. 4. 2013, 11:59
Děj se odehrává během jednoho dne. Kapitoly jsou nazývány časovým rozpětím. Čtyřicetiletá neůspěšná vychovatelka dětí zazvoní u dveří slečny LaFosseové a než se začne ucházet o práci je stržena vírem událostí které připomínají divadelní taškařice předmilulého století.
Po přečtení mi děj protekl mezi prsty a nezůstalo nic čeho bych se mohla zachytit.
chrispe
  12. 10. 2013, 17:30
Z knihy by byla moc fajn divadelní hra... to mi proběhlo hlavou už po pár stránkách a myslím si to i po zavření knihy. Je to příjemné, nenáročné, místy vtipné a místy romantické čtení, tak trochu připomínající Popelku. Nejlepší část - taxi.
optimistick
  1. 2. 2012, 23:31
Slečna Pettigrewová je hlavní hrdinkou, která během jednoho kouzelného dne, kdy hledá zaměstnání prožije nejlepší den svého života, který ji změní. Stane se přítelkyní, šarmantní dámou a vyhledávanou společnicí a co víc? Potká také sympatické může..na konci knihy je lehce otevřený konec a je jen na naši fantazii, jak slečně Pettigrewové budeme přát :)