Dějiny čistoty a osobní hygieny

Dějiny čistoty a osobní hygieny Originální název: Clean - a history of personal hygiene and purity

Academia - 2011
ISBN: 978-80-200-1885-4

Academia (2011) 978-80-200-1885-4 458

Dějiny vývoje hygieny a péče o zdravý v průběhy věků od starověku po současnost. Autorka kromě pohledu na vývoj hygieny nabízí hlavně pohled na postoje společnosti k hygieně, co tyto postoje ovlivňovalo a měnilo. (Založil/a: Bastet)

#zdraví

soniaf
  20. 3. 2012, 16:51
Skvělá kniha, čerpající z mnoha různých zdrojů, mapuje nepříliš probádané téma- dějiny hygieny... osobní i obecné. Kniha na tematiku nahlíží z mnoha různých úhlů. Samodřejmě historie, dále medicína, filozofie, náboženství, sociologie, ekonomika a další. Autorka cituje mnoho slavných výroků z významných historických děl a kniha je doplněna i obrázky vztahující se k tématu.
Vzala jsem ji do ruky čistě ze zvědavosti, ale naprosto předčila moje očekávání, Po přečtení se opravdu cítím nabytá hodně vědomostmy a lépe chápu některé dnešní zvyky. rozhodně doporučuju přečíst. :-))