Panoptikum Města pražského

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4622-2

Knižní klub (2014) 978-80-242-4622-2 288
Knižní klub (2008) 978-80-242-2212-7 285

Soubor Panoptikum Města pražského je poslední knihou z třídílné série spisovatele Jiřího Marka, kterou doplňují Panoptikum starých kriminálních příběhů a Panoptikum hříšných lidí. Soubor povídek obsahuje případy rady Vacátka a členů mordparty, inspektorů Bouše a Brůžka, kterým občas zaskočí poradit a vypomoci nyní už penzista Mrázek. V každém příběhu díky jemnému humoru a jazykovému mistrovství Jiřího Marka opět ožívá nostalgický svět prvorepublikové Prahy a jejích tehdejších periferií, spolu s řadou osobitých postav, které prožívají všední dramata s nešťastnými, ale někdy i se šťastnými konci. Všechny povídky z tohoto souboru se dočkaly seriálové podoby v rámci televitzního cyklu, jenž nese stejný název jako knižní předloha. (Založil/a: Tanmut)

Cinik
  2. 4. 2016, 16:02
V pravdě vynikající sbírka kriminálních povídek z pražského prostředí... Stylem trochu starosvětské, ale to mi nevadí...
Kabis
  30. 8. 2013, 10:05
Naprostá pohoda. Jelikož mám moc rád seriál i filmové zpracování některých povídek,rozhodl jsem se pořídit tuto knihu. Musím říct, že atmosféra doby na vás přímo dýchne. Povídky mají zajímavé zápletky, ale hlavně skvělé postavy pražské mordparty. Rada Vacátko rulez :)