Rytíři Bušidó

Naše vojsko - 2012
ISBN: 978-80-206-1259-5

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1259-5 248
Naše vojsko (1961)

Stručné dějiny japonských válečných zločinů.
Zvěrstva japonských vojáků v čínském Nankingu poděsily dokonce i nacisty, kteří v příštích šesti letech měli prokázat, že jsou v hromadném vyhlazování lidí stejně obeznalí. Na chování japonských vojáků měl významný vliv kodex „bušidó“, podle kterého byla jediným dostatečně čestným jednáním smrt. Japonci, kteří si nevážili ani vlastních životů, nelidsky zacházeli nejen se zajatci, jimiž pohrdali, ale i s obyvateli obsazených území. Počet obětí – přes 200 tisíc – už nebyl nikdy překonán. (Založil/a: max cady)

Edward Russell Edward Russell
*1895 - †1981

janeicka
  11. 1. 2014, 15:17
Lord Russell z Liverpoolu ve své knize opravdu stručně mapuje japonské válečné zločiny, je zde popsáno chování Japonců v Číně (vraždění v Nankingu) i jejich zacházení s válečnými zajatci, které bylo nesmírně kruté zejména proto, že v japonské kultuře přichází zajatý voják o čest a hanbou je poskvrněna celá jeho rodina. Proto hlavním krédem japonského vojáka bylo zemřít pro svého císaře, pokud možno v sebevražedném útoku.