Nic než šaty

Originální název: Clothes on Their Backs

Kniha Zlín - 2011
ISBN: 978-80-87162-48-4

Kniha Zlín (2011) 978-80-87162-48-4 316

Ve čtvrti velkých obytných domů z červené cihly poblíž Marylebone Road vyrůstá Vivien, citlivá dívka, která ráda čte, izolovaná svými plachými rodiči-uprchlíky jak od minulosti, tak od přítomnosti. Pak se objeví okouzlující strýc, v mohérovém obleku, s diamantovými hodinkami na zápěstí a s dívkou v kloboučku s potiskem leopardí kožešinky. Proč je strýc Sándor v domě jejích rodičů tak moc nevítaným hostem? Vivien to chce zjistit.

Toto je příběh o přežití – o tom každodenním i hrdinském – a mladé dívce, kterou potkají překážky, dokonce zrady, které nevyhnutelně doprovází divoká touha po životě.

Příběh se odehrává na pozadí Londýna v 70. letech 20. století. Nic než šaty je moudrý a citlivý román o šatech, které si vybíráme, osobnostech, do kterých se oblékáme a o tom, jak nás všechny utváří. (Založil/a: hermi211)

Linda Grant Linda Grant
*15.02.1951

V.A.
  3. 2. 2013, 14:41
Linda Grant mě zaujala už knížkou Když jsem žila v moderní době. Nic než šaty jsou stejně tak originální a citlivé. Stejně jako v "Moderní době" je hlavní hrdinkou mladá slečna, která vlastně neví, co si se sebou počít... Až se nakonec seznámí se strýčkem, kterého však nesnáší její otec. Kniha je to čtivá a velmi zajímavá, nabídne Vám zrcadlo k šatům, přetvářkám, které běžně nosíme...